fbpx
A password will be e-mailed to you.

Tadek Błażusiak zwyciężył w zawodach X Games w Los Angeles! Finał Enduro X odbył się w niedzielę 4 sierpnia. Jest to drugi złoty medal motocyklisty ORLEN Team w Igrzyskach Sportów Ekstremalnych 2013r, na które składały się z cztery edycje.

W wyścigu finałowym Taddy pokonał Mike’a Browna o 3,744 sekundy.

– Czułem się bardzo pewnie na motocyklu – powiedział Tadek Błażusiak bezpośrednio po finale. Newralgicznym momentem był start, ponieważ wypracowana pozycja ma bardzo duże znaczenie dla przebiegu całych zawodów. Tym razem nie było z tym jednak żadnych problemów i dominowałem w tej kwestii zarówno w kwalifikacjach, jak i wyścigu finałowym. Wiedziałem, że Brown siedzi mi cały czas na kole. Byłem jednocześnie przekonany, że jestem odrobinę szybszy, więc starałem się kontrolować cały czas sytuację i nie popełnić żadnych błędów.

Walka pomiędzy Polakiem a Amerykaninem o dominację w cyklu trwa, odkąd zainicjowano zawody serii X Games w 2011 roku. Wówczas triumfatorem był motocyklista ORLEN Team, rok później zwyciężył Brown. W 2013 roku zawody przyjęły nową formułę, w każdej eliminacji cyklu można było wywalczyć komplet medali. W tej sytuacji Błażusiak już w pierwszych zawodach w brazylijskim Foz do Iguaçu udowodnił, że nie ma sobie równych, Brown zwyciężył w Barcelonie, gdzie Błażusiak doznał kontuzji nadgarstka. W kolejnych zawodach cyklu – w Monachium – zwyciężył Taylor Robert, a Błażusiak zajął wysoką trzecią pozycję. W Los Angeles Taddy ponownie pokazał, że jest absolutnie najlepszy!

Wyniki X Games Los Ageles Enduro X Final

1. Taddy Błażusiak       7:55.393 2. Mike Brown             7:59.137 3. Cody Webb              8:02.191 4. Colton Haaker            8:06.488 5. Taylor Robert             8:17.305

KOMENTARZE

Advertisement