fbpx
A password will be e-mailed to you.

Żeby wystartować w zawodach GymkhanaGP, wystarczy mieć prawo jazdy i sprawny motocykl. Już w sobotę druga w tym roku, a trzecia w historii GymkhanaGP.

Nawet jeśli nie masz motocykla, możesz spróbować swych sił w konkursie GP8, na który organizatorzy podstawiają maszynę dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą startować na własnej. Udział w zawodach jest bezpłatny zarówno dla startujących jak i widzów.


REKLAMA

Oprócz miłośników Gymkhany z całego kraju, w tym przedstawicieli polskiej czołówki tego sportu – jazdy precyzyjnej po torze oznaczonym pachołkami, zapowiadają się też goście z zagranicy.

Na podium może jednak stanąć każdy, nawet bez większego doświadczenia, bo amatorzy będą mieli oddzielną klasyfikację i swoją pulę nagród, w tym kurtkę Askari ufundowaną przez Modeka Polska. Przyznana zostanie także nagroda specjalna dla zwyciężczyni kategorii kobiet.

Nawet jeśli nie uda się zdobyć miejsc na pudle, każdy uczestnik zawodów jest zwycięzcą – bo zdobywa bezcenne umiejętności które znacznie podnoszą jego panowanie nad motocyklem, świadomość ograniczeń swej maszyny, a przez to bezpieczeństwo na drodze.

Jak pokazuje doświadczenie poprzednich edycji, w Gymkhanie radzą sobie także jeźdźcy na dużych, ciężkich maszynach takich jak V-Strom czy Dominator, a na podium wjechać można także na Transalpie!


REKLAMAREKLAMA


Treningi przed przejazdami konkursowymi prowadzone będą przez doświadczonych zawodników szczecińskiego teamu. Uzyskane od nich wskazówki bardzo doceniali nowicjusze biorący udział w poprzednich edycjach.

Po sesjach treningowych odbędą się dwie serie przejazdów konkursowych, a suma uzyskanych czasów zadecyduje o miejscu w klasyfikacji końcowej. Jako atrakcja specjalna wystąpi zachodniopomorska gwiazda stuntu czyli Ciut11 z Bodzęcina.

Zawody odbędą się na torze kartingowym w Szczecinie przy Al. Wojska Polskiego 237A.

Rejestracja online, harmonogram imprezy i inne informacje na stronie organizatora: gymkhanagp.pl.

KOMENTARZE


REKLAMA