fbpx
A password will be e-mailed to you.

Prawie 150 zawodników, tłumy kibiców, piękna pogoda i solidna dawka sportowych emocji – tak wyglądał ostatni weekend w podwarszawskim Mysiadle, gdzie odbyła się druga edycja imprezy MotoXtreme.

To jedyna taka impreza motocyklowa w okolicach Warszawy.

Zobacz też: VERVA Street Racing – już w sobotę gaz do dechy!

Pierwszego dnia imprezy zawodnicy ścigali się w Cross Country MotoXtreme o Puchar Wójta Lesznowoli – była to zarazem II eliminacja Mistrzostw Okręgu Warszawskiego. Natomiast w niedzielę, na nowym torze endurocrossowym odbyła się III runda Pucharu Polski SuperEnduro.

Cross Country MotoXtreme

Sobotnie popołudnie to zmagania w formule Cross Country. Na starcie stanęło prawie 100 zawodników z całej Polski. Z pozoru łatwa trasa (bez stromych podjazdów i błotnistych przepraw), w rzeczywistości była bardzo wymagająca. Przede wszystkim kondycyjnie, ponieważ kilkakrotne zmiany nawierzchni i kilkaset zakrętów rozsianych po całej trasie to solidne wyzwanie dla organizmu.

Oprócz licencjonowanych zawodników na starcie CC MotoXtreme stanęła liczna grupa amatorów motocyklowego off-roadu.

III runda Pucharu Polski SuperEnduro

SuperEnduro to bezapelacyjnie jedna z najbardziej widowiskowych dyscyplin motocyklowych. Krótka, zamknięta trasa usiana najróżniejszymi przeszkodami oraz walka bark w bark między zawodnikami, to jest to co kibice lubią najbardziej. Nie inaczej było tym razem.

Zawody odbyły się na nowym specjalnie wybudowanym torze w Mysiadle. Wyścigi odbyły się w klasach Junior, Licencja C, Licencja B i Licencja A. Mimo iż tor nie należy do najłatwiejszych obyło się bez poważniejszych kontuzji.

W swoich klasach zwyciężyli Artur Dziech z ŁKM Łódź (klasa Junior), Emil Juszczak z BKFM FLOW (klasa C), Karol Paśko z ETER Rymanów (klasa B) oraz Jakub Kucharski z Havi Racing Team (klasa A).

Dobrze spisali się również zawodnicy Jarper X Racing Team. Bogdan Chrzanowski uplasował się na rewelacyjnym drugim miejscu w klasie Junior. „Bodzio” czarował publiczność wysokimi i efektownymi skokami, zarówno podczas treningów, kwalifikacji, jak i samych finałów. Warto zaznaczyć, że  startował na pożyczonym motocyklu, na którym nie miał okazji wcześniej jeździć.

Advertisement

Karol Kysiak i Łukasz Suchorowski, którzy startowali klasie B, zajęli miejsca 4 i 5. Trzeba podkreślić, że Łukasz był debiutantem w zawodach SuperEnduro. Najszybszy z zawodników Jarper X Racing Team – Wojciech „Gadżet” Kozłowski – ukończył zawody na drugim miejscu w klasie A.

„Gadżet” był piekielnie szybki podczas obu biegów i pierwsze miejsce było dosłownie o włos. W pierwszym finale zawodnik JXRT prowadził z dużą przewagą od startu do mety, mimo iż w SuperEnduro startował po raz pierwszy!

Strzał w dziesiątkę

Była to impreza nie tylko sportowa. Organizator zapewnił również wiele dodatkowych atrakcji – koncerty rockowe i hip-hopowe, pokazy modeli zdalnie sterowanych, a także energetyczny pokaz taneczny Zumba.

Podczas MotoXtreme 2 przeprowadzono również akcję charytatywną na rzecz Kacpra Makucha z Żelechowa: www.pomagamy-kacprowi.pl.

Szczegółowe wyniki Cross Country i SuperEnduro dostępne są pod adresem: www.motoresults.pl.

Więcej informacji na www.xracingteam.pl i www.motoxtreme.pl.

Zobacz też: MŚ Enduro | Salminen wciąż walczy o tytuł mistrza

KOMENTARZE
Advertisement