fbpx
A password will be e-mailed to you.

Erzbergrodeo Red Bull Hare Scrambler 2018 już za nami! To był morderczy wyścig pełen zwrotów akcji i niesamowitych popisów najlepszych zawodników z całego świata!

To właśnie na żelaznej górze swoją pozycję zdobył Taddy Błażusiak. Tym razem Polak musiał ustąpić seniorowi cyklu WESS, Grahamowi Jarvisowi, który tego dnia był niepokonany!

Początek zawodów ułożył się wręcz idealnie dla Tadka, który bardzo szybko objął prowadzenie, niestety zgubił ślad trasy i poważnie uszkodził motocykl, przez co stracił dużo czasu w kamienistej części wyścigu. Nowotarżanin walczył jednak do samego końca, zdobywając sporo cennych punktów do klasyfikacji generalnej WESS.

Czwarte zwycięstwo Grahama Jarvisa!

W tym roku najlepszy na Żelaznym Gigancie okazał się Graham Jarvis, który po szalonej pogoni z odległej pozycji, wyszedł na prowadzenie. Dokonał tego dopiero na 23. checkpoincie (z 25) i do samej mety odpierał ataki Jonnego Walkera. Trzecie miejsce zdobył Manuel Lettenbichler, który przez większość zawodów toczył widowiskową walkę z Billym Boltem.

Nasz człowiek, Oskar Kaczmarczyk w walce o górę Erzberg

Na znakomity wynik w Austrii liczył również Oskar Kaczmarczyk, który po solidnych przygotowaniach i świetnym występie na Red Bull 111 Megawatt mógł zdziałać bardzo dużo. Niestety wyścig na górze Erzberg nie bez przyczyny należy do najtrudniejszych wyścigów na świecie. Tym razem erzbergrodeo, mimo świetnych kwalifikacji zakończył pechowo. Na jednym z podjazdów głaz spod kola innego zawodnika stoczył się prosto w młodego Polaka i uszkodził przewód hamulcowy w jego motocyklu. To jak się później okazało było dopiero początkiem pecha. Stromy zjazd na „Stołówkę Carla” tylko z tylnym, sprawnym hamulcem zakończył się efektowną rolką motocykla i uszkodzeniem tylnej tarczy i amortyzatora. To był koniec… mimo ogromnych chęci, dalszy udział w zawodach był niemożliwy

Advertisement

– komentował na gorąco Kaczmarczyk

Wyniki Erzbergrodeo Red Bull Hare Scramble 2018:

1. Graham Jarvis
2. Jonny Walker
3. Manuel Lettenbichler
4. Wade Young
5. Billy Bolt
6. Travis Teasdale
7. Paul Bolton
8. Tadeusz Błażusiak
 

KOMENTARZE