fbpx
A password will be e-mailed to you.

Łukasz Kędzierski drugi, a Karol ?Carlos? Kędzierski trzeci w Pucharze Europy Cross Country. Liderem klasyfikacji generalnej okazał się Słowak Jaroslav Strbek.

Podczas III rundy zawodów w Dębskiej Woli koło Kielc zwyciężył Łukasz Kędzierski, a jego brat, Karol (czyli Bros Racing Team) zajął trzecie miejsce.


REKLAMA

Organizatorem tegorocznych zawodów, które odbyły się w dniach 11-12 sierpnia br., było Kieleckie Towarzystwo Motorowe ”Novi Korona„. W ramach imprezy odbyły się po dwie rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski oraz finał Pucharu Europy Cross Country. Zawody rozegrano w 17 klasach. Jedną z nich była klasa Senior 1, w której niezmiennie triumfuje Karol ”Carlos„ Kędzierski.

Organizatorzy zdecydowali się tym razem zaprosić do sportowej rywalizacji również amatorów, tworząc specjalnie z myślą o nich dwie dodatkowe klasy.

Trasa wyścigu pod Kielcami była bardzo wymagająca. Przebiegała zarówno po torze motocrossowym, jak i wokół niego, a jej urozmaicenie stanowiły trudniejsze odcinki leśne. Długość okrążenia wynosiła 7,5 km. W zawodach rywalizowało ze sobą blisko 150 zawodników.


REKLAMAREKLAMA


– Trasa w tym roku była dziurawa i męcząca, szczególnie na odcinku leśnym, gdzie przypominała enduro. Nie udało nam się wygrać ze Słowakiem, chociaż było blisko. Gdyby nie problemy Łukasza podczas tankowania, zająłby pierwsze miejsce. Niemniej jednak obydwaj jesteśmy zadowoleni z zawodów – mówił po zawodach ”Carlos„.

– Bardzo cieszymy się z kolejnego udanego sezonu Bros Racing Team – powiedział Adam Baranowski, menedżer ds. opon motocyklowych w Goodyear Dunlop Tires Polska. – Warto pamiętać, że motocross jest sportem wymagającym zarówno doskonałego zaplecza technicznego, jak i niesamowitej koncentracji i determinacji. Dlatego sukcesy Karola i Łukasza zasługują na najwyższe uznanie.

KOMENTARZE


REKLAMA