fbpx
A password will be e-mailed to you.

Motocyklista ORLEN Team, Tadek Błażusiak wywalczył złoty medal w wyścigu Enduro X na pierwszych tegorocznych letnich Igrzyskach Sportów Ekstremalnych – X Games rozegranych w Austin w stanie Texas. To jego czwarte złoto zdobyte w tej serii w karierze.

Finał zawodów rozegranych na widowiskowym obiekcie ”Circuit of The Americas„ rozpoczął się wyjątkowo emocjonująco. Zaraz po dramatycznym starcie na prowadzenie wysunął się Mike Brown – odwieczny rywal Błażusiaka w walce o medale X-Games.


REKLAMA

Pod koniec pierwszego z dziesięciu okrążeń Polak zaatakował, wywalczył pozycję lidera, a Brown wypadł z czołówki. Na drugą pozycję wysunął się Colton Haaker, który przez dalszą część wyścigu nieustannie atakował tylne koło Błażusiaka. Na przeszkodzie utworzonej z ostrych kamieni motocykl Amerykanina się jednak zaklinował. Wówczas Błażusiak uciekł od goniących go rywali i zwyciężył, a Haaker spadł na czwarte miejsce. Srebro wywalczył Cody Weeb, a brąz przypadł Alfredo Gomezowi.


REKLAMAREKLAMA


– Dałem z siebie naprawdę wszystko, nie było innego wyjścia. Ścigaliśmy się zaciekle i walczyliśmy na każdym centymetrze toru. To czwarty złoty krążek X Games, który powieszę na ścianie, więc cóż mogę dodać. Jestem super szczęśliwy – skomentował na mecie Taddy Błażusiak.

Motocyklista ORLEN Team rozpoczął starty w cyklu X Games w 2011 r i od razu wywalczył złoto w serii. Od tego czasu w siedmiu startach, w których Polak wziął udział, zdobył pięć medali. W tym roku Tadek Błażusiak zdecydował się na nowy motocykl o pojemności 250 ccm (zdecydowana większość stawki wybiera jednostkę napędową o pojemności 450 ccm).

KOMENTARZE

REKLAMA