fbpx
A password will be e-mailed to you.

Francuz Jules Cluzel (PTR Honda), jak już pisaliśmy, sięgnął po kolejne w tym roku podium, kończąc wyścig XI rundy MŚ World Supersport na drugiej pozycji. Na niemieckim torze Nurburgring finiszował zaledwie pół sekundy za zwycięzcą.

Cluzel startował z pole position po ustanowieniu najlepszego czasu okrążenia w sesji kwalifikacyjnej. Dzięki drugiemu miejscu na mecie, umocnił się także na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej. Do lidera tabeli i zwycięzcy niedzielnego wyścigu, Turka Kenana Sofuoglu, Francuz traci 38 punktów na 50 możliwych jeszcze do zdobycia w dwóch ostatnich rundach sezonu i wciąż ma szanse na tytuł mistrza świata.

– Dobrze bawiłem się podczas wyścigu i cieszę się, że nadal jestem drugi w tabeli – powiedział Cluzel. – Wyprzedziłem Sofuoglu, ale na dwóch ostatnich okrążeniach popełniłem dwa błędy i nie byłem już w stanie zaatakować w ostatnich zakrętach. Mój motocykl był świetnie przygotowany, ale finiszowałem na drugim miejscu, więc jestem trochę rozczarowany.

Tuż za podium, na czwartej pozycji, do mety dojechał dosiadający siostrzanego modelu Honda CBR600RR, Australijczyk Broc Parkes (Ten Kate Honda Racing Products), podczas gdy walczący o finisz w pierwszej trójce, Brytyjczyk Sam Lowes (Bogdanka PTR Honda) upadł na cztery okrążenia przed metą i finiszował na czternastej pozycji.

W kategorii Superbike, Irlandczyk Jonathan Rea ukończył drugi z niedzielnych wyścigów na świetnym, czwartym miejscu, dzięki czemu wciąż zajmuje piątą pozycję w klasyfikacji generalnej. Rea jechał także po finisz w pierwszej piątce podczas pierwszego wyścigu, ale upadł po błędzie w jednym z zakrętów.

Etatowy zawodnik ekipy Honda World Superbike Team, w najbliższy weekend zadebiutuje w serii MotoGP, podczas Grand Prix San Marino zastępując, kontuzjowanego obrońcę tytułu, Australijczyka Caseya Stonera, w fabrycznej ekipie Repsol Honda.

Przedostatnia runda MŚ World Superbike i Supersport odbędzie się za dwa tygodnie na portugalskim torze Portimao. Sezon zakończy się w pierwszy weekend października na torze Magny Cours we Francji.

Tymczasem już w najbliższy weekend do akcji wrócą zawodnicy MotoGP, którzy wystartują w Grand Prix San Marino na torze w Misano. W klasyfikacji generalnej, po dwóch zwycięstwach z rzędu, Hiszpan Dani Pedrosa (Repsol Honda), ma tylko 13 punktów straty do lidera.

KOMENTARZE