fbpx
A password will be e-mailed to you.

Mimo wyjątkowo trudnych warunków, 23-latek zachował zimną krew i na mokrym torze nie popełnił najmniejszego błędu, kończąc trzynasty, ostatni wyścig w tym sezonie, na drugiej pozycji. Dzięki temu zawodnik Bogdanki awansował na trzecie miejsce w tabeli, sięgając po tytuł drugiego wicemistrza świata. – Zespół znów spisał się świetnie i przygotował dla mnie fantastyczny motocykl – […]

Mimo wyjątkowo trudnych warunków, 23-latek zachował zimną krew i na mokrym torze nie popełnił najmniejszego błędu, kończąc trzynasty, ostatni wyścig w tym sezonie, na drugiej pozycji. Dzięki temu zawodnik Bogdanki awansował na trzecie miejsce w tabeli, sięgając po tytuł drugiego wicemistrza świata.

– Zespół znów spisał się świetnie i przygotował dla mnie fantastyczny motocykl – powiedział Sam Lowes. – Liczyliśmy w tym roku na więcej, ale cieszę się z drugiego miejsca w ostatnim wyścigu i trzeciej pozycji w tabeli. Cała ekipa pracowała wyśmienicie przez cały rok.

Równie udany finisz swojego pierwszego sezonu w MŚ zaliczył drugi z reprezentantów ekipy Bogdanka PTR Honda, Mathew Scholtz. Zawodnik z RPA ukończył ostatni wyścig zdobywając swój najlepszy rezultat w tym roku, a dzięki siódmemu miejscu na mecie awansował na szesnastą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Tymczasem Portugalczyk Miguel Praia ukończył niedzielny wyścig na dwudziestej drugiej pozycji, dosiadając trzeciego motocykla Bogdanki.

Dzięki świetnym wynikom Lowesa i Scholtza we Francji, lubelska ekipa awansowała także na trzecie miejsce w klasyfikacji zespołowej.

– To było niesamowicie emocjonujące zwieńczenie sezonu – powiedział Igor Piasecki, dyrektor Bogdanka Racing. – Sam jechał wyśmienicie i zrobił dokładnie to, co powinien, aby przypieczętować tytuł drugiego wicemistrza. Mathew zakończył dzisiaj swój debiutancki sezon, sięgając po życiowy wynik w MŚ. Wszystko to sprawiło, że ekipa Bogdanka PTR Honda zakończyła sezon na trzecim miejscu w klasyfikacji zespołowej. To dla nas ogromny sukces i potwierdzenie tego, jak dużych postępów dokonaliśmy w tym roku w porównaniu do naszego debiutanckiego sezonu rok temu. Jesteśmy w ścisłej światowej czołówce, jeśli chodzi o zespoły World Supersport.

Końcowa klasyfikacja generalna sezonu 2012:

1. Sofuoglu 231

2. Cluzel 210

3. Lowes 172

4. Foret 171

5. Parkes 135

6. Morais 96

7. Baldolini 96

8. Quarmby 84

9. Iannuzzo 60

10. Antonelli 60

16. Scholtz 28

Zobacz także: WSS | Cluzel zwyciężył, Honda na czele producentów

KOMENTARZE