fbpx
A password will be e-mailed to you.

W tegorocznej serii FIM Supersport World Championship na najwyższym podium stawało już pięciu zawodników (na 10 wyścigów). Sofuoglu, triumfując w poprzedniej rundzie w Rosji, jako pierwszy w tym sezonie osiągnął trzy zwycięstwa w tym roku. Łącznie stał już na najwyższym podium w tej klasie 20 razy.REKLAMA – Straciłem kilka punktów w poprzednich wyścigach – powiedział […]

– Straciłem kilka punktów w poprzednich wyścigach – powiedział Kenan – ale odrobiłem je w Moskwie. Jestem szczęśliwy, że wygrałem ten wyścig i zdobyłem punkty, ale są jeszcze trzy wyścigi do końca sezonu. Mam zaufanie do mojego motocykla. Na torze Nürburgring są szybkie zakręty i podjazdy nasza maszyna świetnie sobie z nimi radzi. Ale nigdy nie ścigałem się tam na Kawasaki, więc bardzo ważna będzie konfiguracja motocykla podczas treningów przed wyścigiem.

Następny zawodnik w tej walce o pierwsze miejsca to Fabien Foret (Racing Krok Intermoto), który ma 15 zwycięstw. Dwa z nich zaliczył w tym roku i chciałby dodać kolejne w Niemczech, a jednocześnie poprawić swoją pozycję w generalce i zająć trzecie miejsce, wyprzedzając Sama Lowesa z ekipy Bogdanka PTR Honda.

Sheridan Morais w ostatniej rundzie w Rosji pokonał przeziębienie i zajmując czwarte miejsce wzmocnił swą szóstą pozycję w generalce. Jego apetyt jest jednak większy, chciałby przynajmniej powtórzyć swój sukces z toru Motorland Aragon, gdzie był trzeci.

Debiutant Romain Lanusse, z zespołu Foreta, ma ambicję finiszować wreszcie w pierwszej dziesiątce. Trzy razy zajmował już 11 miejsce.