fbpx
A password will be e-mailed to you.

Reprezentujący zespół motocyklowy Bogdanka PTR Honda, Brytyjczyk Sam Lowes, wystartuje w najbliższy weekend w jedenastej rundzie MŚ World Supersport na wyjątkowym dla lubelskiej ekipy, niemieckim torze Nürburgring.

To właśnie na tym słynnym obiekcie rok temu Bogdanka po raz pierwszy stanęła na podium motocyklowych MŚ, dzięki drugiemu miejscu wywalczonemu przez innego Brytyjczyka, Jamesa Ellisona. W tym sezonie Lowes razem z lubelską ekipą walczą o jeszcze wyższą stawkę.

Na trzy wyścigi przed końcem sezonu i 75 punktów możliwych jeszcze do zdobycia, Sam traci jedynie 34 oczka do lidera tabeli, Turka Kenana Sofuoglu i wciąż ma szansę na mistrzowski tytuł. Brytyjczyk liczy więc na walkę o zwycięstwa w trzech ostatnich wyścigach sezonu.

– Nie mogę doczekać się ostatnich trzech wyścigów sezonu – mówi Sam Lowes. – Presja jest teraz na barkach Kenana, nie moich, dlatego skupiam się na walce o wygranie ostatnich trzech rund. Lubię tory, na których odbędą się najbliższe wyścigi, i jestem na nich szybki, co daje mi dodatkową pewność siebie. Nürburgring jest świetny i przypomina mi szybkie, brytyjskie trasy.

W wyrównanie swojego najlepszego rezultatu z sezonu 2012, dziesiątego miejsca wywalczonego podczas ostatniej rundy w Rosji, celuje z kolei drugi z reprezentantów ekipy Bogdanka PTR Honda. Mathew Scholtz zna sporą część toru Nurburgring, na którym dwa lata temu startował w mistrzostwach Niemiec klasy 125 i w niedzielę będzie walczył o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej mistrzostw świata.

Trzeciego motocykla Bogdanki dosiądzie w ten weekend doskonale znany kibicom MŚ Portugalczyk Miguel Praia. 35-letni, dwukrotny mistrz Portugalii klasy Supersport, ma już na swoim koncie starty w MŚ w barwach PTR, dlatego z pewnością doskonale odnajdzie się w zespole Bogdanki.

Niedzielny wyścig World Supersport rozpocznie się o godzinie 13:30. Relacja na żywo na antenie Eurosportu.

Więcej o zespole Bogdanka PTR Honda pod adresem www.bogdankaracing.com i na portalach społecznościowych Facebook: profile Bogdanka PTR Honda i Bogdanka Racing oraz Twitter (BogdankaPTR).

KOMENTARZE