fbpx
A password will be e-mailed to you.

Od kilku lat obserwujemy olbrzymie zainteresowanie dziewczyn startami w zawodach motocyklowych. Pojawiło się bardzo wiele dobrze rokujących zawodniczek. Klasy kobiet w poszczególnych dyscyplinach są coraz liczniej obsadzone.

W ostatni weekend kwietnia w całej Polsce odbyło się mnóstwo imprez, gdzie razem z mężczyznami dzielnie walczyły dziewczyny. Tak było na Cross Country, czy na Superenduro gdzie startowały po dwie zawodniczki. Ale rekord padł na motocrossowych Mistrzostwach Strefy Zachodniej, rywalizowało tam aż 14 zawodniczek. To świetnie rokuje na przyszłość.

Polska w tym roku jest gospodarzem Mistrzostw Europy Kobiet w dwóch dyscyplinach, w Trialu i Motocrossie. Jest to doskonała okazja by nasze zawodniczki zmierzyły się z europejską czołówką. Do Mistrzostw Europy w Trialu intensywnie przygotowuje się najlepsza z polskich zawodniczek trialowych, Anna Wygachiewicz. Jak sama mówi planuje w tym roku jak zawsze startować w Mistrzostwach Polski Trial oraz treningowo w Pucharze Polski Kobiet w Enduro jednak ta najważniejsza dla niej impreza odbędzie się w czerwcu w Krzeszowicach.

Ania od 2005 roku startuje w zawodach trialowych. Brała też udział w Mistrzostwach Świata Kobiet w Superenduro w Łodzi, zajmując 6 miejsce. Była to ta sama impreza, na której również mogliśmy podziwiać światową czołówkę rajderów z Taddym Błażusiakiem na czele.

Nasza zawodniczka już trzy razy startowała w Mistrzostwach Europy Kobiet w Trialu, zajmując dwa razy czwarte i raz trzecie miejsce. W 2008 roku pojechała do Szkocji na słynne zawody Classic Trial Pre’65, gdzie mogą startować tylko trialowe motocykle sprzed 1965 roku. Ania jechała na WSK Sarna 175 z początku lat 60.

Advertisement

Pomimo takiego doświadczenia oraz zaangażowania i pasji jakie nasza zawodniczka wkłada w ten sport, to brakuje jej wsparcia finansowego. Dlatego w tym sezonie, w związku z Mistrzostwami Europy, Ania postanowiła zdobyć środki finansowe w dość niekonwencjonalny sposób. Poprosiła kibiców by dołączyli do akcji finansowania społecznościowego. Jest to bardzo popularna na zachodzie forma wsparcia inicjatyw. Za pośrednictwem strony pomagam.pl/motoania można wspomóc naszą reprezentantkę.

Aktualnie Anna intensywnie przygotowuje się do startów. Pierwsze zawody, w których planuje pojechać w tym sezonie odbędą się już 7 maja w Wałbrzychu. Będzie to Puchar Polski Kobiet Enduro. Zapraszamy i kibicujemy.

KOMENTARZE