fbpx
A password will be e-mailed to you.

Około 5 tysięcy kibiców było świadkami jedynego w swoim rodzaju wydarzenia łączącego motosport i show. Mistrzem Polski we freestyle motocrossie został Artur Puzio.

30 zawodników z czterech państw reprezentujących różne dyscypliny sportów motorowych oraz zawodnicy na rowerach BMX i MTB dali w sobotę 11 sierpnia spektakularny popis jazdy i lotów na nowoczesnej toruńskiej Motoarenie, która po raz pierwszy gościła tego typu imprezę.

Advertisement

Finałowa runda serii Skillz Up rozpoczęła się od Pit Party na parkingu przed Motoareną, gdzie pokazy stuntu dawali Jaco z INFMS Team oraz zawodnik otoMoto Team – Hubert Dylon ”Raptowny„. Chłopaków wspierał Andi Mancin, driftując na przemian Nascarem oraz rajdówką.

Po tej rozgrzewce wypełniony atrakcjami program gwarantował ponad dwie godziny dobrego show. Wyścigi najmłodszych adeptów motocrossu w wieku 4-6 lat, pokazy na BMX’ach i MTB, podczas których na specjalnie wybudowanej sekcji zawodnicy kręcili backflipy frontflipy i wiele innych ewolucji, do tego pokazy freestyle’u na quadach w wykonaniu Patryka Siekaja oraz Guillaume Faurie z Francji, wyścigi quad speedway, czy wreszcie wyścigi samochodu rajdowego z quadem i motocyklem żużlowym towarzyszyły konkurencjom głównym: Freestyle’owi na motocyklach, Rockstar Best Whip i otoMoto Speed’n Skillz.

W kwalifikacjach Skillz Up wystartowało dziesięciu zawodników O sporym pechu może mówić Władimir Jarygin, który zakończył upadkiem swój bardzo dobrze zapowiadający się przejazd. Wyeliminował on Rosjanina z dalszej rywalizacji. Pozostała dziewiątka zacięcie walczyła o wejście do finału. Jedynym reprezentantem Polski w II rundzie był Artur Puzio. Polak dzielnie walczył z zagranicznymi rywalami, ale punktów wystarczyło jedynie na czwarte miejsce. Na podium natomiast stanęli dwaj Rosjanie: Nikołaj Iwankow na trzecim, Michaił Jarygin na drugim, a Czech Frantisek Maca na pierwszym miejscu.

Konkurs Rockstar Best Whip wygrał Frantisek Maca, a w otoMoto Speed’n Skillz po zaciętym wyścigu finałowym triumfował Michaił Jarygin.

Ponieważ runda w Toruniu była ostatnią z zaplanowanych na ten rok, właśnie na Motoarenie poznaliśmy nowego mistrza Polski we freestyle motocrossie. W sezonie 2012 został nim Artur Puzio. Wicemistrzem Polski jest Marcin Łukaszczyk, a trzecie miejsce w generalce zajęli ex aequo Michał Daciuk i Rafał Biały.

Po konkursie głównym do bicia rekordu w liczbie wykręconych mini flipów stanęli Darek Kłopot i świeżo upieczony mistrz Polski – Artur Puzio. Artur wykonał aż dziewięć mini salt w tył pod rząd i można powiedzieć, że nieoficjalnie rekord został pobity.

Finałowa runda Skillz Up 11.08.2012 Toruń wyniki

Advertisement

Skillz Up

Mistrzostwa Polski – wyniki 5 rundy

Rockstar Best Whip

otoMoto Speed’n Skillz

KLASYFIKACJA GENERALNA MISTRZOSTW POLSKI FMX 2012 (po 5 rundach)

Więcej informacji o zawodach na stronie: www.skillzup.pl oraz na profilu: www.facebook.com/skillzupcup

KOMENTARZE