fbpx
A password will be e-mailed to you.

Skijoering jest połączeniem dwóch wspaniałych dyscyplin. Jazdy na nartach i jazdy na motocyklu cross/enduro. Idealne połączenie, jak Head&Sholders 2w1. Dyscyplina wywodzi się ze Skandynawii, gdzie w trudnych, śnieżnych warunkach zrodziła się jako sposób przemieszczania. Siłę napędową dla narciarza stanowił koń. Jak łatwo się domyślić, ludzie poszukujący nowych wyzwań, adrenaliny i emocji wpadli na pomysł, aby […]

Skijoering jest połączeniem dwóch wspaniałych dyscyplin. Jazdy na nartach i jazdy na motocyklu cross/enduro. Idealne połączenie, jak Head&Sholders 2w1. Dyscyplina wywodzi się ze Skandynawii, gdzie w trudnych, śnieżnych warunkach zrodziła się jako sposób przemieszczania. Siłę napędową dla narciarza stanowił koń. Jak łatwo się domyślić, ludzie poszukujący nowych wyzwań, adrenaliny i emocji wpadli na pomysł, aby siłą napędową został motocykl. W tym duecie narciarz spełnia bardzo ważną rolę, ponieważ zabezpiecza tylne koło przed zbyt dużym uślizgiem na śnieżnej pokrywie trasy.
Taki zestaw możecie sprawdzić na III Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Skijoering, które odbędą się 8 lutego w Karpaczu!

To już 3 raz kiedy Karpacz jest stolicą tej dyscypliny. Na starcie konsekwentnie pojawiają się ekipy z Polski, Czech, a także Niemiec. Zobaczycie kilkanaście drużyn w zaciętej walce, przy prędkości 80-100km/h na ubitym śniegu, w szaleńczym wyścigu do mety. 4 duety na starcie każdej rundy, odkręcona manetka -do oporu i walka na centymetry jest gwarantem wypasionej imprezy. System pucharowy zapewnia kilkanaście wyścigów tego dnia i sprawia, że przyjazd do Karpacza 8. lutego jest najlepszą decyzją, jaką może podjąć każdy zapalony motocyklista, fan adrenaliny, czy wypoczywająca statystyczna rodzina w trakcie ferii.

KOMENTARZE