fbpx
A password will be e-mailed to you.

W zawodach Światowej Serii Red Bull X-Fighters rozegranych na słynnej arenie walk byków – Las Ventas w Madrycie na podium stanęli dwaj Hiszpanie, Dany Torres i Maikel Melero. Triumfował jednak Nowozelandczyk Levi Sherwood.

Sherwood musiał w Madrycie zmierzyć się nie tylko z rywalami, ale też z rozszalałym tłumem 20 tysięcy hiszpańskich kibiców. Największą niespodziankę sprawił Hiszpan Maikel Melero, który zajął trzecie miejsce, po raz pierwszy w karierze stając na podium.

– Było naprawdę emocjonująco – powiedział Sherwood, który zwyciężył też podczas inauguracyjnych zawodów w Dubaju i po czterech z sześciu przystanków sezonu 2012 wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając Amerykanina Todda Pottera. – Naprawdę ciężko było walczyć nie tylko z Danym, ale też z jego publicznością – tłumaczył Sherwood.

Miejscowych fanów zachwycił też Thomas Pages, który zajął czwarte miejsce. Francuz pokazał serię body variali i special flipów, a jego odważny występ zasłużenie nagrodzono owacjami na stojąco.

W klasyfikacji generalnej Światowej Serii Red Bull X-Fighters prowadzi Sherwood, który uzbierał 230 punktów, a na drugiej pozycji plasuje się Javier Villegas z Chile (150 pkt., w Madrycie zajął 7 miejsce). Pierwszą trójkę zamyka Amerykanin Todd Potter (145 pkt), który na skutek kontuzji odniesionej podczas piątkowego treningu musiał się wycofać z rywalizacji w Madrycie.

Następny przystanek serii Red Bull X-Fighters odbędzie się 11 sierpnia na stadionie olimpijskim w Monachium.