fbpx
A password will be e-mailed to you.

Rafał Sonik stracił pozycję lidera po drugim etapie rajdu Sealine Katar. Kuba Piątek, motocyklista Akademii ORLEN Team zajął 9 miejsce.

Rafał Sonik został po pierwszym etapie ukarany pięcioma minutami za zgubienie karty drogowej, którą na trasie zwiał mu wiatr. Na drugim musiał więc odrabiać tę stratę. Mimo zaciętej walki z bezpośrednim konkurentem Mhamedem Abu-Issą zdobył się na piękny gest wobec rywala. Gdy Abu-Issa stracił na trasie gogle, Sonik poratował rywala.

– Oddałem mu swoje zapasowe gogle – opowiadał na mecie Rafał Sonik. – Nie wiem, czy dobrze zrobiłem, ale w słuszności decyzji utwierdził mnie potem Krzysztof Hołowczyc. Po etapie Mohamed przyszedł do mnie i podziękował. Mam przynajmniej tę satysfakcję, że zachowałem się sportowo i zgodnie z zasadami fair play.

Rafał Sonik zajął na drugim etapie drugie miejsce. Jest również drugi w klasyfikacji generalnej. Do Abu-Issy traci pięć minut bez jednej sekundy.

Wśród kierowców jednośladów najszybszym czasem przejazdu popisał się Sam Sunderland. Pozycję lidera klasyfikacji generalnej po drugim etapie objął jednak Marc Coma, który wyprzedza swojego rodaka Joana Barredę Borta o 0’55 i o 2’13 Jordiego Viladoms’a. Kuba Piątek z Akademii ORLEN Team na drugim etapie był 9., w generalce zajmuje również dziewiątą pozycję.

Świetnie w Katarze jadą polscy kierowcy samochodów. Drugi etap na drugim miejscu ukończył Martin Kaczmarski. 5 i 6 miejsca zajęły załogi ORLEN Team: Marek Dąbrowski/Jacek Czachor i Adam Małysz/Rafał Marton. Na ósmym miejscu przyjechał Krzysztof Hołowczyc.

W generalce Polacy zajmują miejsca od 4 do 8 w takiej kolejności: Małysz, Hołowczyc, Kaczmarski, Dąbrowski. W ósmej załodze kierowcą jest Czech Miroslav Zapletal, a jego pilotem Polak Maciej Marton.