fbpx
A password will be e-mailed to you.

Zwycięstwo Francuza Thomasa Pages na przedostatnim przystanku Światowej Serii Red Bull X-Fighters pozwoliło mu dogonić prowadzącego w klasyfikacji generalnej Levia Sherwooda. Pages, który zgarnął 100 punktów za pierwsze miejsce w Monachium, zrównał się tym samym z Sherwoodem. Obydwaj mają po 235 punktów.REKLAMA Zobacz także: Red Bull X-Fighters | Pages włączył się do walki Australijczyk Josh […]

Zwycięstwo Francuza Thomasa Pages na przedostatnim przystanku Światowej Serii Red Bull X-Fighters pozwoliło mu dogonić prowadzącego w klasyfikacji generalnej Levia Sherwooda. Pages, który zgarnął 100 punktów za pierwsze miejsce w Monachium, zrównał się tym samym z Sherwoodem. Obydwaj mają po 235 punktów.


REKLAMA

Zobacz także: Red Bull X-Fighters | Pages włączył się do walki

Australijczyk Josh Sheehan, który w ubiegłym roku triumfował w Sydney, wraca do akcji po kontuzji i obiecuje nie zawieść rodaków. W najbliższej rywalizacji pojawi się również Amerykanin Todd Potter, który dzięki wygranej w Kalifornii prowadził w klasyfikacji przez pierwszą połowę sezonu. Panujący mistrz Dany Torres z Hiszpanii, ze 185 punktami na koncie nadal ma szansę na obronę tytułu.

Podczas ostatniego przystanku, rozegranego 12 sierpnia w Monachium, Pages wzbudził podziw publiczności fantastycznym występem, dzięki czemu doścignął w klasyfikacji Sherwooda. Bez wątpienia zapowiada się najbardziej ekscytujący finał w 12-letniej historii Światowej Serii Red Bull X-Fighters. Choć Pages nie zaliczył nawet jednego back flipa, dopracował do perfekcji trzy najtrudniejsze obecnie triki: Special Flipa nad siedzeniem motocykla, Volta, podczas którego wykonuje obrót wokół własnej osi tuż obok swojej maszyny, oraz trik Flair, czyli obrót w powietrzu o 540 stopni.

– To właśnie dlatego FMX jest tak wyjątkowy – powiedział Thomas Pages, który zrezygnował z wykonywania back flipów w 2010 roku. – To dyscyplina, która nieustannie się rozwija. Jest celem mojego życia, po to wstaję każdego ranka.


REKLAMAREKLAMA


Klasyfikacja generalna 2012:

1. Sherwood (235 punktów), 1. Pages (235) 3. Torres (185) 4. Villegas (175) 5. Sato (145) 6. Todd Potter (USA) 145 7. Adelberg 145 8. Melero (130) 9. Wes Agee (USA) 80 10. Josh Sheehan (AUS) 55.

Więcej informacji na www.redbullxfighters.com. Transmisja na żywo na redbull.tv 6 października od godz. 06.30 (rano) : http://live.redbull.tv/events/113/xfighters-sydney/

Zobacz także: Red Bull Under My Wing: Błażusiak i jego uczniowie

KOMENTARZE

REKLAMA