fbpx
A password will be e-mailed to you.

Tom Sykes, Loriz Baz, Kenan Sofuoglu i Fabien Foret testowali w hiszpańskim Jerez swoje motocykle przed nadchodzącym sezonem wyścigowym. Były to ostatnie testy zimowe Kawasaki w Europie, następne odbędą się w Australii.

Sykes i Baz trafili na jeden dzień deszczowy i jeden suchy. Podczas testów mieli więc okazję doskonalić ustawienia swoich nowych motocykli Superbike Ninja ZX-R10 na oba rodzaje panujących warunków. Sykes osiągnął bardzo dobry czas jednego okrążenia 1’40.5.

Młody Francuz Baz także pokazał, na co go stać. Dzięki czasowi, który uzyskał, znalazłby się w pierwszej szóstce wśród wielu zawodników, także z innych zespołów, którzy brali udział w testach.

Kenan Sofuoglu i Fabien Foret z nowego zespołu Kawasaki Mahi Racing, który weźmie udział w Mistrzostwach Świata Supersport, przetestowali najnowsze Ninja ZX-6Rs.

Pomimo deszczowej pogody podczas pierwszego dnia Sofuoglu wykonał wiele okrążeń, by dopasować ustawienia swojej maszyny do tego typu warunków. Uważa, że zabrakło mu tego w zeszłym sezonie, mimo iż zdobył tytuł mistrza świata. Najlepsze okrążenie Kenan przejechał w czasie 1’43.890. Jak na razie jest to najszybsze okrążenie podczas testów w klasie Supersport.

-Wczoraj było miejscami bardzo mokro, ale jestem zadowolony, że udało nam się dopasować wszystkie ustawienia do deszczowych warunków pogodowych – mówi Kenan. – Opuszczam to miejsce usatysfakcjonowany, ponieważ podczas testów w listopadzie miałem trochę problemów technicznych na suchej nawierzchni ze względu na mój styl jazdy.

Foret miał mniej szczęścia, gdyż na samym początku testów dopadło go przeziębienie. Podczas kolejnego suchego dnia skupił się przede wszystkim na ustawieniach. Jego najlepszy czas wynosił 1’45.290, lecz zawodnik jest przekonany, że gdy team przejdzie finałowe testy w Australii, będzie gotowy do rywalizacji.

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów