fbpx
A password will be e-mailed to you.

Szymon Kaczmarek wystartuje w European Junior Cup, prestiżowym markowym Europejskim Pucharze Juniorów EJC.

W EJC 18-letni zawodnik z Kościana zmierzy się z kilkudziesięcioma rywalami z całego świata, w wieku od 14 do 19 lat. Wszyscy dosiądą identycznych motocykli KTM 690 Duke.


REKLAMA

Szymon Kaczmarek urodził się w 1993 roku, swoją karierę rozpoczynał na skuterach. W wieku 14 lat wywalczył tytuł Mistrza Polski w skuterach i drugie miejsce w Zipp Cup. Rok później do kolejnych tytułów skuterowych dołożył czwarte miejsce w markowym pucharze Yamaha R125. W 2009 roku zajął trzecie miejsce w Honda CBR125 Cup, by w następnym sezonie wystartować w mistrzostwach Czech w klasie 125GP oraz europejskiej serii Alpe Adria, które ukończył kolejno na trzecim i siódmym miejscu. W zeszłym roku zaliczył starty w mistrzostwach Niemiec IDM oraz bardzo udane gościnne w mistrzostwach Czech i Alpe Adria. W nadchodzącym sezonie będzie walczył o tytuł Mistrza Europy Juniorów.

Europejski Puchar Juniorów powstał z myślą o umożliwieniu młodym zawodnikom z całego świata startów podczas legendarnych mistrzostw świata World Superbike i rozwijania ich umiejętności na międzynarodowym poziomie. Start na identycznych motocyklach KTM 690 Duke zapewnia wszystkim zawodnikom wyrównane szanse. W efekcie możemy liczyć na ekscytujące wyścigi młodych gwiazd prezentujących się przed wielotysięczną publicznością.

Na tegoroczną edycję EJC składa się osiem rund rozgrywanych na europejskich torach wspólnie z mistrzostwami świata World Superbike. Dla Kaczmarka start w EJC to szansa na sprawdzenie się na europejskim poziomie. „Przede mną  dużo pracy, którą rozpocznę w marcu na obozie treningowym w Hiszpanii – mówi Szymon. – Postaram się jak najlepiej wykorzystać nadchodzący sezon i podnieść swoje umiejętności. Cieszę się, że cała klasa będzie się ścigać na takim samym motocyklu, bo to każdemu z nas daje wyrównane szanse. Już się nie mogę doczekać marcowego obozu!”.

Kalendarz European Junior Cup 2012:

19-21 marca    oficjalne testy / Cartagena-Hiszpania22 kwietnia     Assen, Holandia6 maja            Monza, Włochy10 czerwca     Misano, San Marino1 lipca             Aragon, Hiszpania22 lipca           Brno, Czechy5 sierpnia       Silverstone Wielka Brytania9 września      Nurburgring, Niemcy7 października    Magny Cours, Francja

Więcej o EJC można przeczytać na oficjalnej stronie zawodów, klikając tu.


REKLAMAREKLAMA


 

Źródło: www.szymonkaczmarek.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Stoner znów najlepszy

Nasz team w Supermoto

KOMENTARZE

REKLAMA