fbpx
A password will be e-mailed to you.

Mateusz Korobacz, ubiegłoroczny motocyklowy wicemistrz Polski klasy Superstock 600, zaliczył w minioną niedzielę kolejny udany wyścig i finiszował jako dziesiąty w serii Alpe Adria kategorii Superstock 1000.

W mokrym, czeskim Moście, poznaniak pokazał tempo pozwalające walczyć o czołowe pozycje w międzynarodowej stawce.


REKLAMA

Korobacz przystępował do czwartej rundy motocyklowych mistrzostw Polski, rozgrywanej w czeskim Moście wspólnie ze zmaganiami międzynarodowej serii Alpe Adria, z ambitnym planem zrobienia kolejnego kroku w kierunku ścisłej czołówki po serii finiszów w pierwszej dziesiątce.

Mimo trudnych warunków i kapryśnej pogody, dokonał w Czechach dalszych postępów, a podczas niedzielnej, porannej rozgrzewki, poprawił swój czas z kwalifikacji i liczył na świetny wynik w samym wyścigu.

– Podczas weekendu znacznie poprawiliśmy ustawienia mojego BMW S 1000 RR i z każdym kolejnym wyjazdem na tor notowaliśmy kolejne postępy, co bardzo pozytywnie nastawiało całą ekipę przed wyścigiem – powiedział po wyścigu Mateusz Korobacz. – Wtedy spadł deszcz, który całkowicie zmienił warunki jazdy, ale dobrze czułem się na mokrym torze. Po starcie z jedenastej pozycji szybko awansowałem na piąte miejsce i sukcesywnie zbliżałem się do czołówki. Razem z rosnącym tempem pojawiły się niestety problemy z przyczepnością podczas ostrych hamowań i w szybkich zakrętach. Ostatecznie dojechałem do mety na dziesiątej pozycji w międzynarodowej stawce Alpe Adria. Weekend w Moście zaliczamy więc do udanych, a teraz czekamy już na naszą domową rundę w Poznaniu.

Zawodnik zespołu BMW Motorrad Polska do kraju wracał mimo wszystko pełen optymizmu. Dosiadając BMW S 1000 RR, nie tylko pokazał , że potrafi jeździć w tempie pozwalającym na walkę o podium, ale także komfortowo czuł za sterami swojej nowej maszyny.


REKLAMAREKLAMA


Kolejna runda WMPP i serii Alpe Adria za dwa tygodnie na torze w Poznaniu.

Więcej o Mateuszu Korobaczu na stronach www.korobacz.pl oraz www.facebook.com/Mateusz.korobacz.Official.

KOMENTARZE


REKLAMA