fbpx
A password will be e-mailed to you.

Ostatni test KRT w 2012 roku kalendarzowym odbywa się w hiszpańskim Jerez 26-28 listopada. Tom Sykes i Loris Baz mają ostatnią w tym roku okazję weryfikacji ustawień swoich motocykli przygotowywanych na sezon 2013.

Testy do sezonu 2013 będą kontynuowane od połowy stycznia, kiedy się skończy obowiązkowy zakaz testowania. Do tego czasu te trzy dni w Jerez to ostatnia szansa, aby na torze ocenić wszystkie innowacje, dzięki którym Tom Sykes i Loris Baz będą mieć szanse na sukcesy w nadchodzącym sezonie.

– Jest to nasz ostatni test przed przerwą – mówi Tom Sykes – więc miejmy nadzieję, że uzyskamy wiele informacji i będziemy mogli pracować nad tymi danymi podczas obowiązkowej przerw. To nasza ostatnia szansa, aby ocenić kilka części i pomysłów. Pirelli wykonało dobrą pracę. Jestem pod wrażeniem nowych, 17-calowych opon.

Głównym celem testowych jazd jest poprawienie ustawień motocykli. Jednak dla młodego, 19-letniego Lorisa Baza, który dotychczas odnosił sukcesy przede wszystkim w klasie Superstock, jest to także możliwość oswojenia się z nowym motocyklem Kawasaki Ninja ZX-10R.

– Wszyscy w zespole Kawasaki pracujemy ciężko, aby poprawić motocykl, który zajął drugie miejsce w mistrzostwach WSBK, zaledwie 0,5 punktów za Maksem Biaggim – mówi menedżer zespołu Guim Roda. – To nie jest łatwe zadanie. Tom ciężko pracuje, aby rozpocząć nowy sezon jeszcze lepiej niż zakończył w tym roku. Loris też – bo osiągnięcie poziomu, jakiego od niego oczekujemy, nie jest wcale takie łatwe.

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów