fbpx
A password will be e-mailed to you.

Reprezentanci zespołu Kawasaki Tom Sykes i Loris Baz przez dwa dni testowali na torze w Walencji nowe motocykle Ninja ZX-10R, na których będą jeździć w przyszłym sezonie w Mistrzostwach Świata Superbike.

Tor w Walencji, bardzo wymagający, z wieloma zakrętami skupionymi na małej powierzchni, pierwszego dnia był suchy. Drugiego dnia w porze obiadowej spadł deszcz, zdecydowano więc o przerwaniu testów. Na torze w Walencji nie będą już rozgrywane wyścigi SBK, więc dane zebrane na mokrej nawierzchni miałyby niewielkie znaczenie.

Mimo to każdy z kierowców przejechał ponad 130 okrążeń, co pozwoliło sprawdzić wiele parametrów nowych maszyn. Tom i Loris uważają, że jak na pierwszy raz ich nowe motocykle sprawowały się bardzo dobrze, a nowa nawierzchnia toru sprzyjała osiągnięciu dobrych czasów, chociaż szybkość nie była najważniejszym celem.

Wyniki testów mają posłużyć inżynierom Kawasaki do wprowadzenia poprawek i ulepszeń w motocyklach po to, by je jak najlepiej przygotować do sezonu wyścigowego. Kolejne testy Kawasaki Racing Team planuje na połowę listopada na hiszpańskim torze Motorland Aragon.

KOMENTARZE