fbpx
A password will be e-mailed to you.

Bogdanka Junior Team Poland wystartuje w najbliższy weekend w VI rundzie Pucharu Europy Juniorów na torze Silverstone. Adrian Pasek i Artur Wielebski będą walczyć o miejsca na podium, a Szymon Kaczmarek na kolejny krok w kierunku ścisłej czołówki.

Pasek, który wygrał pierwszy wyścig sezonu, ale z powodu kontuzji prawego barku opuścił dwie rundy i spadł na siódme miejsce w tabeli, wciąż liczy na walkę o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Ubiegłoroczny drugi wicemistrz Polski klasy Superstock 600 traci do lidera, Austriaka Lukasa Wimmera, 35 oczek. Ma szansę na odrobienie tej straty, bo do zdobycia w czterech wyścigach jest jeszcze 100 punktów.

Advertisement

Na słynnym brytyjskim torze Silverstone, na którym w roku 1950 odbył się pierwszy w historii wyścig Formuły 1, junior Bogdanki będzie więc walczył o zwycięstwo.

Równie wysoko celuje jego kolega zespołowy, Artur Wielebski. Ubiegłoroczny mistrz Polski Superstock 600 i świeżo upieczony maturzysta, w klasyfikacji generalnej EJC ma tylko jeden punkt przewagi nad Paskiem, co zapowiada nie tylko zaciętą walkę o triumf w klasyfikacji generalnej, ale także pojedynek o miano najszybszego Polaka w serii.

Trzeci z juniorów Bogdanki, Szymon Kaczmarek, jest trzynasty w klasyfikacji generalnej i liczy na poprawę swojego najlepszego wyniku z tego sezonu, dwukrotnie wywalczonego dziewiątego miejsca. Cała trójka testowała kilka dni temu na krótszej pętli toru Silverstone i jest dobrze przygotowana do weekendowych zmagań.

Advertisement

Niedzielny wyścig EJC, serii w której wszyscy zawodnicy dosiadają identycznych motocykli KTM 690 Duke, rozpocznie się o godzinie 15:25.

Relacja na żywo na antenie Sportklubu. Więcej o wyścigowym zespole motocyklowym Bogdanki pod adresem www.bogdankaracing.com oraz na profilach Bogdanka PTR Honda i Bogdanka Racing na Facebooku, a także na profilu BogdankaPTR na Twitterze.

Więcej o EJC na oficjalnej stronie: www.europeanjuniorcup.com

KOMENTARZE