fbpx
A password will be e-mailed to you.

Światowa Seria Red Bull X-Fighters 2014 startuje 14 marca w Mexico City! Broniący tytułu mistrza Francuz Thomas Pagès zmierzy się z najlepszymi reprezentantami freestyle motocrossu na oczach 40-tysięcznej publiczności.

Spektakularne zwycięstwo Thomasa Pagesa, które odniósł w zeszłym roku w Mexico City, było początkiem jego drogi na szczyt klasyfikacji generalnej Światowej Serii Red Bull X-Fighters 2013. Francuz doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że kolejny triumf na oczach 42 000 widzów w stolicy Meksyku będzie wielkim wyzwaniem.

Red Bull X-Fighters to najbardziej prestiżowe zawody FMX na świecie. Zawodnicy wzbijają się na wysokość 15 metrów i pokonują w powietrzu dystanse dochodzące do 30 metrów.

W Mexico City wystartują również inni znakomici zawodnicy, m.in. Dany Torres (ESP), Levi Sherwood (NZL), Rob Adelberg (AUS), Javier Villegas (CHI), Josh Sheehan (AUS), Adam Jones (USA).

Stolica Meksyku będzie gospodarzem pierwszego z pięciu przystanków rozegranych w tym roku na czterech kontynentach.

Można się spodziewać, że w tym sezonie wielu riderów zaprezentuje nowe triki i kombinacje, a zmotywują ich do tego dokonania Thomasa Pag?s, który w zeszłym roku stawał na podium pięć razy i ostatecznie zwyciężył.

Pierwszą w tym roku rywalizację Red Bull X-Fighters będzie można obejrzeć podczas transmisji na stronie: www.redbull.pl 15 marca o godz. 4:00 naszego czasu.

Światowa Seria Red Bull X-Fighters 2014:

14.03. Mexico City (Meksyk)25.05 Osaka (Japonia)27.06. Madryt (Hiszpania)19.07. Monachium (Niemcy)23.08. Pretoria (RPA)

Lista startowa

Thomas Pages (FRA), Dany Torres (ESP), Remi Bizouard (FRA), Levi Sherwood (NZL), Rob Adelberg (AUS), Javier Villegas (CHI), Josh Sheehan (AUS), Libor Podmol (CZE), Adam Jones (USA), Maikel Melero (ESP), Clinton Moore (AUS), Erick Ruiz (MEX)

__________________________________________________________

KOMENTARZE