fbpx
A password will be e-mailed to you.

W minioną sobotę w Łagówku (gmina Łagów) ponad 2 tysiące widzów obejrzało zmagania najlepszych polskich zawodników Freestyle Motocrossu podczas czwartej rundy Mistrzostw Polski Skillz Up.

Mistrzostwa Polski weszły w decydującą fazę rozgrywek. Podczas przedostatniej rundy każdy z polskich zawodników chciał zdobyć jak najwięcej punktów do klasyfikacji generalnej. Dlatego też walka na tricki była bardzo zacięta. W tej rundzie Skillz Up wzięli także udział znani już z Zielonej Góry Zden’k Fusek i František Máca (Czechy) oraz goszczący pierwszy raz w cyklu Niemiec Kai Haase. Ich rezultaty nie liczyły się do generalki MP, ale udział zawodników z zagranicy podziałał na polskich riderów stymulująco.

Zmagania w konkursie Freestyle podobnie jak w Zielonej Górze wygrał znany z bardzo stylowych tricków Zden’k Fusek, zaraz za nim uplasował się Kai Haase, który został również najbardziej hardkorowym zawodnikiem rundy w Łagówku. Kai jako przedostatni skok w swoim przejeździe wykonał niesamowity transfer z lądowania na lądowanie! Niestety niezbyt dokładnie oszacował odległość i poleciał na ponad 30 metrów lądując na płaskim. Efektem było połamane przednie koło. Tym samym młody Niemiec nie mógł wykonać ostatniego podwójnie punktowanego tricku i pomimo tricków takich jak: Saran Wrap Backflip, czy Backflip Nac oraz w pełni zasłużonego statusu „bohatera wieczoru” musiał się zadowolić drugim miejscem. Trzecie miejsce przypadło w udziale naszemu zawodnikowi Arturowi Puzio.

Wcześniej Artur razem z Darkiem Kłopotem zadali szyku wykonując synchronicznie mini flipy na swoich motocyklach. Publiczność doceniła gromkimi owacjami nie tylko efekt, ale również trudność wykonywania salta na pełnowymiarowym motocyklu tuż nad ziemią.

W rozegranym konkursie dodatkowym otoMoto Speed&Skillz po zaciętym pojedynku z Kaiem Haase, który poza FMX’em nadal ściga się w zawodach MX w Niemczech, wygrał triumfator w tej dyscyplinie z Zielonej Góry František Máca. Czech pokazał niesamowity hart ducha, ponieważ wcześniej w swoim przejeździe zaliczył upadek podczas Backflipa No Footer, ale to nie przeszkodziło mu zawalczyć na torze z Haase. Kai nie pozostał jednak dłużny i zgarnął pierwsze miejsce w konkursie Rockstar Best Whip. Jakby tego było mało rozegrany został emocjonujący wyścig Supercrossowy Polska – Niemcy. Tutaj górą z wynikiem 2:1 byli Polacy.

Poza zmaganiami na motocyklach crossowych publiczność mogła przekonać się, że na motocyklach trialowych też można latać, a dzięki Piotrowi Piotrowskiemu, że freestyle’owe tricki można wykonywać nie tylko w powietrzu, ale także na ziemi. Niesiony atmosferą zawodów „Kaban” dał także pokaz palenia gumy do tego stopnia, że aż zapalił mu się motocykl.

Runda w Łagówku była najbardziej widowiskowa i szalona z dotychczas rozegranych. Poziom organizacyjny, jak i sportowy rośnie, więc finał 11 sierpnia na Motoarenie w Toruniu powinien być jeszcze lepszy!

Bilety do nabycia na: www.ebilet.pl oraz w Salonach EMPIK na terenie całego kraju.

Wyniki SKILLZ UP Łagówek

1. Zden’k Fusek

2. Kai Haase

3. Artur Puzio

4. František Máca

5. Marcin Łukaszczyk

6. Rafał Biały

7. Jasiek Kaszuba

Klasyfikacja generalna MP Skillz Up (po czterech rundach)

1. Artur Puzio 62

2. Michał Daciuk 43

3. Marcin Łukaszczyk 36

4. Rafał Biały 31

5. Piotr Potaczało 22

6. Jasiek Kaszuba 12

Więcej informacji o zawodach na stronie: www.skillzup.pl oraz na profilu: www.facebook.com/skillzupcup

KOMENTARZE