fbpx
A password will be e-mailed to you.

W połowie stycznia w Linz na najwyższym stopniu podium dwukrotnie stawał Libor Podmol. Czech jest w bardzo dobrej dyspozycji i należy spodziewać się po nim niesamowitego występu w ERGO Arenie. Obok niego na podium stawali w piątek: Maikel Melero i Remi Bizouard, a w sobotę: Petr Pilat i Brice Izzo.REKLAMA Z kolei w miniony weekend […]

W połowie stycznia w Linz na najwyższym stopniu podium dwukrotnie stawał Libor Podmol. Czech jest w bardzo dobrej dyspozycji i należy spodziewać się po nim niesamowitego występu w ERGO Arenie. Obok niego na podium stawali w piątek: Maikel Melero i Remi Bizouard, a w sobotę: Petr Pilat i Brice Izzo.


REKLAMA

Z kolei w miniony weekend w Graz pierwsze miejsce zajął najpierw Maikel Melero, a drugiego dnia zmagań Remi Bizouard. Poza nimi na podium w oba dni znaleźli się także Brice Izzo i Libor Podmol. Wszystko wskazuje na to, że właśnie wymieniona powyżej piątka zawodników będzie „dzielić i rządzić” w najbliższym czasie. Freestyle Motocross jest jednak sportem nieprzewidywalnym i wszystko może się zdarzyć, zarówno podczas inauguracji w Berlinie, jak i podczas polskiego przystanku Mistrzostw Świata.
Poza główną rozgrywką widzowie, którzy wybiorą się na Diverse NIGHT of the JUMPs będą mogli kibicować zawodnikom startującym w konkursie skoku wzwyż na motocyklu oraz ścigającym się w Race&Style.  
Pomimo tego, że całe wydarzenie będzie niezwykle emocjonujące, to można sądzić, że wydarzeniem nr 1 tego wieczoru będą jednak skoki zaplanowane na sam koniec. Stian Pedersen najpierw skoczy na skuterze śnieżnym z rampy z pasażerką Marceliną Zawadzką – Miss Polonią z 2011 roku, aby chwilę później wykonać Tandem Backflipa ze swoim bratem Andreasem. Takich rzeczy jeszcze nikt nigdy wcześniej w Polsce nie wykonywał!
A kim jest ten zawodnik? Stian Pedersen ma 27 lat i pochodzi z Norwegii, konkretnie z miejscowości Alta, która leży powyżej północnego koła podbiegunowego. Warunki panujące tam przez sporą część roku sprzyjają uprawianiu sportów zimowych. Nic dziwnego więc, że skutery śnieżne są tam niemal tak popularne, jak motocykle crossowe w cieplejszych regionach Europy. Stian na skuterze śnieżnym jeździ od dziesiątego roku życia, a Freestyle zaczął uprawiać w 2004 roku. W 2011 roku wystąpił na zimowych X Games w konkursie Best Trick i zajął tam ósme miejsce. Jest pierwszym zawodnikiem na świecie, który wykonał Tandem Backflipa w naturalnym terenie.
W tej chwili Stian i Andreas są jedynymi zawodnikami regularnie wykonującymi Tandem Backflipa na skuterze śnieżnym na świecie. Widzowie podczas Diverse NIGHT of the JUMPs w ERGO Arenie zobaczą ten wyczyn po raz pierwszy w Polsce!
Odliczanie do polskiej edycji trwa, jeśli jeszcze nie macie biletów, spieszcie się aby zdobyć najlepsze miejsca i nie przeoczyć najbardziej ekstremalnego otwarcia sezonu motocyklowego w kraju!


REKLAMAREKLAMA


KOMENTARZE


REKLAMA