fbpx
A password will be e-mailed to you.

Andrzej Chmielewski, dwukrotny motocyklowy mistrz Polski, w najbliższy weekend wystartuje w szóstej rundzie Pucharu Świata Superstock 1000. Dla jedynego Polaka w stawce start w czeskim Brnie będzie praktycznie domowym wyścigiem.

Chmielewski, który w tym roku powrócił do ścigania po dwuletniej przerwie, doskonale zna i bardzo lubi techniczny tor w Czechach, gdzie w ramach przygotowań z powodzeniem wystartował kilka tygodni temu w wyścigu międzynarodowej serii Alpe Adria.

– Brno to jeden z moich ulubionych torów, choć nie jeździłem po nim zbyt wiele – mówi Chmielewski. – Odpowiada jednak mojemu płynnemu stylowi jazdy, ponieważ jest pełen długich, szybkich zakrętów, w których trzeba progresywnie dodawać gazu.

Chmielewski chce wykorzystać tę szansę i przed licznie zgromadzonymi kibicami z Polski sięgnąć po swój najlepszy wynik w tym sezonie i poprawić dziesiąte miejsce wywalczone w drugiej rundzie Pucharu Świata Superstock 1000 na torze Imola we Włoszech.

Zawodnik zespołu Ducati Red Devils Roma ma za sobą krótki odpoczynek po trudnej rundzie w Aragonii, gdzie problemy techniczne uniemożliwiły mu powiększenie dorobku punktowego i awans w klasyfikacji generalnej.

22-letni Chmielewski, na co dzień student trzeciego roku socjologii na warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego, do niedzielnego wyścigu ruszy o godzinie 10:30. Relacja na żywo na antenie Eurosportu 2.

Więcej o Andrzeju Chmielewskim na jego fan page’u www.facebook.com/AChmielewski37

KOMENTARZE