fbpx
A password will be e-mailed to you.

Po udanym debiutanckim sezonie w mistrzostwach Świata Supersport lubelski zespół Bogdanka PTR Honda w nowym roku stawia sobie za cel walkę o tytuł. Ma w tym pomóc zatrudnienie rewelacji poprzedniego sezonu Sama Lowesa.

W sobotę w Lublinie przedstawiono nowy skład zespołu Bogdanka PTR Honda na sezon 2012. Podobnie jak w minionym roku barwy polskiego zespołu będzie reprezentował Paweł Szkopek, ale liderem walczącym o tytuł ma być Sam Lowes. Młody Anglik, który był rewelacją minionego roku, kiedy to stawał sześciokrotnie na podium zastąpił Jamesa Ellisona, który przeszedł to MotoGP. Celem zespołu ma być walka o mistrzostwo Świata i patrząc na postępy Lowesa jest to możliwe. W planach teamu jest też wystawienie juniorskiego składu w mistrzostwach Europy Superstock 600. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w barwach Bogdanki wystąpią dwaj najzdolniejsi dziś zawodnicy młodego pokolenia czyli Artur Wielebski i Adrian Pasek. Mamy nadzieję, że uda się dopięcie budżetu, ponieważ dalsze starty tych chłopaków w Polsce byłby stratą czasu i pieniędzy.


REKLAMA

Oprócz planów czysto sportowych zespół zamierza w nadchodzącym roku zorganizować na torze imprezę dla górników. Trzeba przyznać, że bardzo dobry pomysł na wytłumaczenie załodze kopalni na co idą pieniądze spółki. Lepiej przecież sponsorować wyścigi motocyklowe niż zespół piłkarki, który za korupcję degradowany był do trzeciej ligi. Na imprezie mają skorzystać też kibice zespołu.

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing:

„To dla nas ważny dzień i wielka chwila. Współpraca z Samem, który jest jednym z najbardziej utalentowanych i najlepiej rokujących zawodników na świecie, to dla nas realna szansa, aby w nadchodzącym roku walczyć o mistrzowski tytuł. Kontynuacja współpracy z Pawłem to oczywista decyzja. Wierzymy, że wspólnie dokonamy dalszych postępów, dzięki którym Bogdanka na stałe zagości w czołówce World Supersport. Artur Wielebski i Adrian Pasek to z kolei dwaj najzdolniejsi polscy zawodnicy młodego pokolenia, których chcielibyśmy wystawić w pełnym cyklu ME, jednak wciąż pracujemy nad zapewnieniem odpowiedniego budżetu i mamy nadzieję, że w styczniu nam się to uda.”


REKLAMAREKLAMA


Łukasz Świderek

KOMENTARZE

REKLAMA