fbpx
A password will be e-mailed to you.

Tadek Błażusiak ukończył siódmą eliminację tegorocznego cyklu EnduroCross, rozegraną w Xfinity Arena, w Everett na czwartej pozycji. W klasyfikacji łącznej, na dwie rundy przed rozstrzygnięciem walki o mistrzostwo, zawodnik ORLEN Team jest drugi.

Zawody w Everett zwyciężył Taylor Robert. Tegoroczna walka o tytuł mistrza Ameryki Północnej w EnduroCross jest wyjątkowa zaciekła. W stawce poza Tadkiem Błażusiakiem, który już pięć lat z rzędu jest niekwestionowanym królem dyscypliny, liczy się dwóch Amerykanów. Liderem punktacji jest Cody Weeb – trzeci w Everett, a trzecie miejsce należy do Coltona Haakera – drugiego podczas ostatniej imprezy.


REKLAMA

To pierwsze zawody w tegorocznej serii, które motocyklista ORLEN Team ukończył poza podium. Błażusiak miał świetny start, jednak w pierwszym zakręcie przewrócił się i spadł na koniec stawki. Prowadzenie objął Taylor Robert. Po pierwszym okrążeniu nasz rodak był już czwarty i przebijał się do czoła stawki. Niestety atakując Roberta, Tadek zaliczył ponownie upadek i zakończył wyścig jako czwarty.

W pozostałych sześciu rozegranych rundach Polak dwa razy zwyciężył, dwa razy stał na drugim stopniu podium i dwa razy był trzeci.

Wyniki finału Ex Pro Everett

1. Taylor Robert (USA) KTM 2. Colton Haaker (USA) Honda +1,885 3. Cody Webb (USA) Beta +8,696 4. Tadeusz Błażusiak (PL) KTM +24,144 5. Mike Brown (USA) Husqvarna -1 okr. 6. Bobby Prochnau (CDN) KTM -1 okr. 7. Max Gesrston (USA) Beta -1 okr. 8. Kevin Rookstool (USA) KTM -1 okr. 9. Ty Tremaine (USA) KTM -1 okr. 10. Cory Graffunder (CDN) KTM -2 okr. 11. David Broderick (US) KTM -3 okr. 12. Jamie Lanza (USA) KTM -4 okr. 13. Wallace Palmer (USA) Christini -6 okr.


REKLAMAREKLAMA


Punktacja AMA EnduroCross

1. Webb 166, 2. Błażusiak 158, 3. Haaker 157, 4. Robert 134, 5. Gerston 94

KOMENTARZE


REKLAMA