fbpx
A password will be e-mailed to you.

Quady W środę, tradycyjnie o wschodzie słońca, pierwsi zawodnicy wyruszyli z biwaku na start odcinka specjalnego. W tyle na kilkanaście minut został Rafał Sonik, któremu organizatorzy musieli wymienić okablowanie i anteny w systemie GPS. – Spóźniłem się na start, a potem miałem jeszcze problemy z dotankowaniem quada, ale mimo to dzień był bardzo udany. Jestem […]

Quady

W środę, tradycyjnie o wschodzie słońca, pierwsi zawodnicy wyruszyli z biwaku na start odcinka specjalnego. W tyle na kilkanaście minut został Rafał Sonik, któremu organizatorzy musieli wymienić okablowanie i anteny w systemie GPS. – Spóźniłem się na start, a potem miałem jeszcze problemy z dotankowaniem quada, ale mimo to dzień był bardzo udany. Jestem trochę przegrzany po tych trzech dniach, ale pozostaję liderem zmagań, więc czegóż chcieć więcej? – komentował obrońca Pucharu Świata.

Na trasie liczącej ponad 288 km ponownie toczył się pojedynek Rafała Sonika i Keesa Koolena. Holender, mimo dużej straty w klasyfikacji generalnej, robi wszystko, by wygrywać kolejne etapy rywalizacji i pokazać swoje możliwości. Na trzeci etap wystartował jako pierwszy i również pierwszy zameldował się na mecie. Krakowianin stracił do niego niespełna dwie minuty.

– Prawie cały odcinek jechałem sam. Dogoniłem co prawda jednego quada i chwilę nawigowaliśmy razem, ale szybko został w tyle. Widziałem przed sobą ślady opon Keesa Koolena, z których można było odczytać, że jedzie dobrym, mocnym tempem. Starałem się więc trzymać rytm i na mecie przyniosło to rezultat. Oczywiście były lepsze i gorsze momenty, ale jadąc 300 km w takim upale nie da się uniknąć błędu – relacjonował.

Kamil Wiśniewski również odczuł trudy trzech dni rywalizacji i nieco zmniejszył tempo. Pokonał odcinek z siódmym czasem, ale mimo to utrzymał drugie miejsce w klasyfikacji zmagań. 

W środę zawodników czeka 250 km oesu. Polacy wciąż muszą być mocno skoncentrowani, ponieważ ich śladem podąża dwóch lokalnych quadowców, którzy nie tylko lepiej znoszą upały, ale doskonale czytają teren. Walka o czołowe miejsca na podium będzie więc toczyć się do samego końca zmagań.

Motocykle

Trzecie etapowe zwycięstwo odniósł Sam Sunderland. Brytyjczyk nie dał szans rywalom i po jednym dniu nieobecności wrócił na fotel lidera rajdu. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje Austriak Matthias Walkner, który wyprzedza o dwie minuty Portugalczyka Paolo Goncalvesa.

Dobre tempo utrzymywali także zawodnicy ORLEN Team. Adam Tomiczek zameldował się na mecie dzisiejszego odcinka jako ósmy i taką samą pozycję zajmuje w klasyfikacji generalnej. 

„Do OSu wystartowaliśmy wcześnie rano, dzięki czemu uniknęliśmy męczących upałów na trasie. W pierwszej części etapu rywalizowaliśmy na wysokich wydmach z sypkimi zjazdami, gdzie musieliśmy zachować wzmożoną czujność. Drugą część trasy stanowiły szybkie odcinki, które sprawiły, że dzisiejszy etap nie był tak monotonny, jak wczorajszy maraton. Cały odcinek przejechałem bezbłędnie, oszczędzając motocykl i kontrolując sytuację na trasie.” – powiedział Adam Tomiczek.

Natomiast debiutujący w pustynnych zmaganiach Maciej Giemza uzyskał dziewiąty czas wśród motocyklistów, co dało mu 11 miejsce w generalce, a drugie w klasyfikacji juniorów, zaraz za Adamem Tomiczkiem.

„To był płynny i dobry przejazd w moim wykonaniu. Nie miałem problemów zdrowotnych i w swoim tempie przejechałem cały odcinek. Cieszę się, że po dwóch ciężkich etapach, kiedy solidnie dostałem w kość, złapałem oddech i mogłem znowu cieszyć się jazdą na motocyklu. Przed nami dwa kluczowe odcinki rajdu, musimy zachować koncentrację do końca i pewnie dowieźć prowadzenie w klasyfikacji generalnej juniorów.” – powiedział Maciej Giemza.

Quady

Wyniki III etapu:

1. Kees Koolen (NED) 4:34.43

2. Rafał Sonik (POL) +1.38

3. Alexis Hernandez (PER) +6.05

7. Kamil Wiśniewski (POL) +19.36

Klasyfikacja generalna:
1. Rafał Sonik (POL) 14:48.59
2. Kamil Wiśniewski (POL) +2.08
3. Fahid Al-Musallam (KUW) +5.04

Motocykle

Wyniki III etapu:

1. SAM Sunderland (GBR) 3:55:23,0

2. QUINTANILLA Pablo (CHL) 4:01:24,0

3. WALKNER Matthias (AUT) 4:04:25,0

8. TOMICZEK Adam (POL) 4:38:13,0

9. GIEMZA Maciej (POL) 4:39:26,0

Klasyfikacja Generalna:

1. SAM Sunderland (GBR) 

2. QUINTANILLA Pablo (CHL) 

3. WALKNER Matthias (AUT)

8. TOMICZEK Adam (POL)

11. GIEMZA Maciej (POL)

KOMENTARZE