fbpx
A password will be e-mailed to you.

Pierwszy tydzień marca w ogólnopolskich media został zdominowany przez koronawirus. Finalnie w ramach ograniczania potencjalnego ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa odwołano dwie duże imprezy branżowe – Poznań Motor Show oraz Warsaw Motorcycle Show. Obydwie imprezy przesunięto na czerwiec. Wzięcie miały dwa tematy mniej lub bardziej związane z prawem oraz opracowanie Lecha Potyńskiego dotyczące motocykla IŻ-49. 

1. Od teraz zgłosisz sprzedaż motocykla online

Od początku tego roku wszystkie osoby, które sprzedały, kupiły lub przekazały jako darowiznę motocykl lub samochód są zobligowane zgłosić to w urzędzie. Jeśli tego nie zrobimy, czeka na nas kara finansowa, która wynosić może nawet tysiąc złotych. Na szczęście nie musimy tracić czasu na stanie w kolejkach. Wszystko możemy załatwić przez internet!

>> Czytaj artykuł <<

2. GDDKiA rozbudowuję trasę S11

Trasa autostrada A2

Wykonawcy projektów zobowiązali się do dostarczenia pełnej dokumentacji trasy w ciągu 17 miesięcy. Czas ten zawiera również okres na uzyskanie decyzji dot. zezwolenia na realizację inwestycji. Sama budowa ma potrwać 19 miesięcy – oczywiście nie wliczając w to okresu zimowego. Budowa drogi rozpocznie się w III kwartale przyszłego roku.

>> Czytaj artykuł <<

3. Michael Dunlop wystartuje w TT na Ducati

Michale Dnulop na wystpie Man - od teraz w Ducati

Miniony rok był zdecydowanie jednym z najcięższych w historii startów Dunlopa na Mountain Course. Zawodnik przez większość zeszłego roku zmagał się z kontuzjami, które uniemożliwiały mu pełne rozwinięcie skrzydeł. Nie możemy jednak powiedzieć, że sezon był dla niego całkowicie stracony. Dunlop wystartował (i wygrał) w TT w klasie Lightweight. W tym roku doświadczony zawodnik pojawi się w klasie Senior TT na nowym, specjalnie przygotowanym na tę okoliczność motocyklu.

>> Czytaj artykuł <<

4. Iżozwierz radziecki, historia motocykla IŻ-49

Iż 49

Dzisiaj radzieckie motocykle kojarzą się nam w zasadzie tylko z „podróbkami” niemieckich maszyn. M72 czy K750 bardzo podobne są do wojskowego BMW R 71, a pierwsze Iż-e wyglądały dokładnie jak „Dekawki”. Nie znaczy to jednak, ze przed II WŚ w ogóle nie istniał radziecki przemysł motocyklowy.

>> Czytaj artykuł <<

5. Warsaw Motorcycle Show odwołane! Targi nie odbędą się w marcu

Warsaw Motorcycle Show 2019!

O przełożeniu imprezy na późniejszy termin poinformował na swoim FB organizator warszawskich targów motocyklowych. We wpisie zawarto również nową datę targów. Impreza została przeniesiona na 5-7 czerwca. To właśnie wtedy fani motocykli spotkają się z wystawcami oraz będą mieli okazję do zapoznania się z nowościami proponowanymi przez nich na sezon 2020.

>> Czytaj artykuł <<

 

KOMENTARZE

Advertisement