fbpx

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że GDDKiA podpisało umowę dotyczącą projektu oraz rozbudowy trasy ekspresowej S11 na odcinku Koszalin – Zegrze Pomorskie. Odcinek ten będzie wynosić 17 kilometrów (16,8 km) i będzie sporym ułatwieniem dla ruchu turystycznego. Poza tym podpisano umowę w sprawie rozbudowy odcinków: Kłanino – Bobolice (11,6 km) oraz Zegrze Pomorskie – Kłanino (19,3 km). Łącznie powstanie 47,7 km trasy.

Wykonawcy projektów zobowiązali się do dostarczenia pełnej dokumentacji trasy w ciągu 17 miesięcy. Czas ten zawiera również okres na uzyskanie decyzji dot. zezwolenia na realizację inwestycji. Sama budowa ma potrwać 19 miesięcy – oczywiście nie wliczając w to okresu zimowego. Budowa drogi rozpocznie się w III kwartale przyszłego roku.

– Budujemy spójny system komunikacyjny naszego kraju. Zyskują na tym poszczególne regiony. Jeszcze nigdy w woj. zachodniopomorskim nie toczyło się tak wiele inwestycji drogowych – zarówno na drogach krajowych, jak i na drogach samorządowych dzięki wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych. Niedawno otwarliśmy drogę ekspresową S6 między Szczecinem a Koszalinem. Dzisiaj rusza realizacja drogi ekspresowej S11 na południe od Koszalina. Kolejne odcinki dróg w przygotowaniu – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

S11 Rozbudowa ekspresówki

Łączna długość nowych odcinków trasy S11 wynosić będzie 47,4 kilometra, a jej oddanie planowane jest na drugą połowę 2023 roku. W ramach inwestycji powstanie 5 węzłów, 2 obiekty MOP oraz 38 „mostów oraz wiaduktów”.

– S11 to bardzo ważna trasa, na którą od wielu lat czekali mieszkańcy regionu i turyści. Droga połączy Pomorze Środkowe z Wielkopolską i Śląskiem i przyczyni się do rozwoju gospodarczego północno–zachodniej Polski – czytamy wypowiedź na stronię ministerstwa.

Trasa S11 to obecnie głównie obwodnice

Obecnie trasa S11 składa się głównie z obwodnic miejscowości przez które podążała stara „11-tka”. Kierowcy już teraz mogą poruszać się po odcinkach obwodnicy Poznania, Jarocina, Ostrowa Wielkopolskiego oraz Szczecinka. Obecnie trwa również budowa obwodnicy Olesna oraz Kępna. Trasa S11 biegnie przez województwa: zachodniopomorskie, wielkopolskie, opolskie i śląskie. 

KOMENTARZE