fbpx
A password will be e-mailed to you.

Michael Dunlop to jedna z najjaśniejszych gwiazd TT, co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Zawodnik na najwyższym stopniu podium TT na wyspie Man stanął aż 19 razy! Od teraz Brytyjczyk będzie startował na motocyklu Ducati Panigale V4 R, przygotowanym przez zespół PBM.

Miniony rok był zdecydowanie jednym z najcięższych w historii startów Dunlopa na Mountain Course. Zawodnik przez większość zeszłego roku zmagał się z kontuzjami, które uniemożliwiały mu pełne rozwinięcie skrzydeł. Nie możemy jednak powiedzieć, że sezon był dla niego całkowicie stracony. Dunlop wystartował (i wygrał) w TT w klasie Lightweight. W tym roku doświadczony zawodnik pojawi się w klasie Senior TT na nowym, specjalnie przygotowanym na tę okoliczność motocyklu.

Jestem bardzo podekscytowany nowymi możliwościami i wyzwaniem, które teraz stoi przede mną. Ostatnie miesiące były dla mnie bardzo ciężkie – nie miałem żadnego planu działania. Nie wiedziałem nawet jaką drogę obrać w swoich działaniach. Chciałbym podziękować ekipie PBM za ciężką pracę, jaką teraz wykonują, aby zbudować motocykl i przygotować go do wyścigów – komentował w rozmowie z bbc.com brytyjski zawodnik.

Dunlop wskoczy na fotel Ducati Panigale V4R, nie tylko w wyścigu RST Superbike na Wyspie Man, ale również w zmaganiach podczas North West 200. W klasie Superstock i Supersport podczas IOM TT Dunlop wystartuje w barwach swojej ekipy Michael Dunlop Racing Team.

Duże doświadczenie ekipy PBM

To nie jest pierwszy kontakt ekipy PBM z klasą Senior TT. W jej szeregach na Hondzie w roku 2000 swoje ostatnie zwycięstwo na TT Isle Of Man odniósł Joey Dunlop – legendarny motocyklista, a przy okazji wuj Michaela. Trzy lata później, w roku 2003, John McGuinnes wskoczył na drugie miejsce podium (wtedy ostatni raz PBM używało Ducati), a w 2015 klasę Superstock, Superbike oraz Senior TT zwyciężył Ian Hutchinson jadąc na Kawasaki PBM. Czy zespół powtórzy tak doskonałe wyniki? O tym przekonamy się już niebawem!

 

 

 

KOMENTARZE