fbpx
A password will be e-mailed to you.

Mamy pierwsze zdjęcia szpiegowskie cruisera BMW, R1800. Jak sami widzicie, producent nie ukrył zbyt wielu elementów i widać wiele szczegółów, w tym coś na kształt… radaru!

BMW słynie z tego, że wprowadza do swoich motocykli mocno innowacyjne i często nieoczywiste rozwiązania. Nowe pomysły najczęściej mają za zadanie poprawiać bezpieczeństwo kierowcy na drodze. Nie inaczej jest tym razem. 

Aktywny tempomat?

Wszystko na to wskazuje, a w szczególności niewielki prostokącik tuż nad przednią lampą w motocyklu testowym znajduje się coś na kształt radaru. Coraz częściej mówi się o wprowadzeniu do motocykli aktywnego tempomatu oraz systemu ostrzegającego przed wypadkiem lub zwyczajnie systemu, który wspomoże kierowcę i tym samym nie doprowadzi do kolizji. Jesteśmy bardzo ciekawi czy w rzeczywistości taki system już niedługo pojawi się w cruiserze BMW.

Nowa propozycja motocykla została przyłapana na niemieckiej autostradzie, ale już teraz niemal jesteśmy pewni, że głównym rynkiem zbytu dla R1800 będzie rynek amerykański. Mamy jednak nadzieję, że sprzęt ten pojawi się również w Europie. Bardzo chcemy sprawdzić jak mógłby działać ten system w rzeczywistości.

Naszpikowany elektroniką cruiser to dalekiej turystyki?

To co wiemy na pewno, to fakt, że nowy cruiser BMW, będzie wyposażony w ten sam silnik co znajduje się w modelu R18. Na zdjęciach widzimy odsłonięty wał pędny motocykla – taki sam znajduje się w R18. Poza tym z przodu mamy olbrzymią owiewkę, w której niemal na pewno odnajdziemy całą masę elektroniki i bardzo rozbudowany pakiet komfortu. R1800 będzie ciężkim, turystycznym cruiserem, do pokonywania długich dystansów. Już teraz widzimy dwa kufry boczne i trzeci centralny – chociaż w tym przypadku to raczej, swojego rodzaju kufer na elektronikę diagnozującą proces działania systemów testowanych w prototypie. Jak będzie wyglądać finalna wersja nowego cruisera BMW? O tym przekonamy się w niedalekiej przyszłości. Fajnie by było zobaczyć ten motocykl na europejskich drogach już w roku 2021. Tymczasem zobaczcie wszystkie zdjęcia szpiegowskie cruisera zza zachodniej granicy.

KOMENTARZE