fbpx
A password will be e-mailed to you.

Takaaki Nakagami ma przed sobą czwarty rok startów zarówno w MotoGP, jak i w barwach LCR Hondy. Cel na nadchodzący sezon 2021 jest jasny: w końcu wywalczyć finisz na podium w klasie królewskiej.

Takaaki Nakagami niedawno świętował swoje 29. urodziny, a zaledwie kilkanaście dni później wziął udział w prezentacji swojego teamu LCR Honda IDEMITSU. Sezon 2021 będzie w sumie jego czwartym już zarówno w klasie królewskiej, jak i w ekipie Lucio Cecchinello. 

Takaaki Nakagami najlepszym zawodnikiem Hondy w 2020

Japończyk pozostaje największą nadzieją swoich rodaków na sukces w Grand Prix. W sezonie 2020 Taka zrobił duży krok naprzód. Stało się tak dzięki wsparciu Hondy, która przy kontuzji Marka Marqueza oraz problemach Cala Crutchlowa, sporo uwagi przerzuciła na Nakagamiego. 29-latek zmienił też styl jazdy, na bardziej przypominający ten właśnie Marqueza.

W konsekwencji zaczął regularnie finiszować w TOP10, kilkukrotnie ocierając się o podium. Punktem kulminacyjnym były dwa starty z pierwszego rzędu, w tym pole position wywalczone w Aragonii. Nakagamiemu zabrakło jednak kropki nad „i” – jako jedyny z czołowej piętnastki (sic!) mistrzostw nie stanął rok temu na podium ani razu.

Takaaki Nakagami gotowy na sezon 2021 MotoGP

„W zeszłym roku, dzięki wsparciu Hondy HRC, wykonaliśmy duży krok naprzód. Pokazaliśmy, że możemy walczyć w czołówce, a ja nigdy nie traciłem wiary w siebie” – przyznawał Nakagami, który w klasyfikacji generalnej ostatecznie był 10. z dorobkiem 116 punktów.

Fabryczna Honda na sezon 2021

Te dobre wyniki, choć bez finiszu na podium, przekonały Hondę do tego, by na rok 2021 Nakagami otrzymał motocykl w najnowszej specyfikacji. W teorii, przy niepewności co do daty powrotu Marka Marqueza oraz debiutu Pola Espargaro na RC213V, to na razie Taka może być liderem projektu Hondy w MotoGP.

„Wierzę, że na motocyklu w najnowszej specyfikacji w końcu pokażę pełnię swojego potencjału. Liczę na to, że będziemy stawali na podium, a także, że uda nam się wygrać wyścig. Zamierzam dawać z siebie maksimum i dobrze się przy tym bawić” – mówił Taka Nakagami. 

Takaaki Nakagami gotowy na sezon 2021 MotoGP

Wydaje się, że gdy tylko pierwszy raz stanie na podium w MotoGP, Japończyk po prostu się przełamie. Dwukrotnie w zeszłym roku był przecież blisko. W Aragonii typowano go na jednego z faworytów nawet do zwycięstwa, a jednak #30 upadł już w kilka zakrętów po starcie z pole position. W Walencji upadł, gdy próbował wyprzedzać trzeciego Pola Espargaro. Zdecydowanie więc Taka musi ochłodzić głowę.

„Wierzę w to, że Taka będzie w tym sezonie w każdym wyścigu walczył z czołowymi zawodnikami, oraz że powiększy dorobek podiów ekipy LCR” – mówił wprost szef ekipy Lucio Cecchinello. 

LCR Honda robi show!

Zarówno prezentacja Alexa Marqueza, jak i Taki Nakagamiego, odbyła się w nietypowym miejscu. LCR Honda postawiła na… teatr znajdujący się w Carverze nieopodal Barcelony. To stąd pochodzą bracia Marquez. Nakagami z kolei mieszka w stolicy Katalonii podczas sezonu MotoGP.

„Według nas, MotoGP to jeden, wielki spektakl. Nie ma więc lepszego miejsca, do zaprezentowania naszych planów na rok 2021, aniżeli na scenie teatru” – dodawał Cecchinello. 

Takaaki Nakagami i Lucio Cecchinello

Spektakl pod tytułem sezon 2021 MotoGP rozpocznie się z kolei wyścigiem o GP Kataru już 28 marca. Tydzień później zawodnicy ponownie rywalizować będą na torze Losail.

Zobacz, jak Takaaki Nakagami oraz najnowsza Honda RC213V wyglądają w barwach LCR Honda IDEMITSU na rok 2021:

Honda RC213V

Takaaki Nakagami gotowy na sezon 2021 MotoGP Takaaki Nakagami gotowy na sezon 2021 MotoGP Honda RC213V Takaaki Nakagami gotowy na sezon 2021 MotoGP Takaaki Nakagami gotowy na sezon 2021 MotoGP Takaaki Nakagami gotowy na sezon 2021 MotoGP


Zdjęcia: LCR Honda IDEMITSU 

KOMENTARZE