fbpx
A password will be e-mailed to you.

W końcu zobaczyliśmy, jak Alex Marquez prezentuje się w barwach ekipy LCR Honda CASTROL, w której wystartuje w sezonie 2021 MotoGP u boku Taki Nakagamiego. Przyznać trzeba, że wygląda to całkiem nieźle. I oby jechało równie dobrze, jak się prezentuje.

W swoim drugim sezonie w MotoGP Alex Marquez pozostaje na Hondzie RC213V, jednak zmienia barwy. Z „zespołu numer jeden” czyli Repsola przenosi się do prywatnej ekipy LCR Honda prowadzonej przez Lucio Cecchinello. Hiszpan nadal ma dysponować fabrycznym motocyklem, więc w teorii niewiele się zmieni.

Trudne początki w MotoGP

Alex Marquez od dawna nie ma łatwego życia w Grand Prix, bo mimo wszystko jego osiągnięcia zawsze porównuje się z tymi Marka Marqueza. Chociaż Alex ma na koncie dwa tytuły mistrzowskie, do MotoGP nie wbił się takim przebojem, jak jego o 3 lata starszy brat. 

Oczekiwania były duże, bo Alex od razu dołączał do Repsol Hondy, gdzie miał partnerować swojemu bratu. Los jednak spłatał im figla, a Marc nabawił się kontuzji już podczas inauguracji sezonu 2020. Wkrótce okazało się, że pojedynku Alex-Marc w barwach Repsola nie doczekaliśmy, bo #93 stracił cały sezon przez komplikacje pooperacyjne

Alex Marquez gotowy na sezon 2021 MotoGP

I chociaż Honda nie jest najłatwiejszym motocyklem dla debiutanta, Alex systematycznie robił postępy. Ostatecznie dwukrotnie stanął na podium, w tym w Aragonii ocierając się o zwycięstwo. Ostatecznie uległ Alexowi Rinsowi o zaledwie trzy dziesiąte sekundy. 

Alex Marquez i LCR Honda – co z tego wyniknie?

Alex o tym, że w 2021 roku nie będzie ścigał się w Repsolu, dowiedział się, zanim w ogóle wystartował sezon 2020. Honda postanowiła zastąpić go Polem Espargaro. Marquez w teamie LCR zastępuje z kolei Cala Crutchlowa, który został testerem Yamahy. Ekipa Lucio Cecchinello nadal „żonglować” będzie sponsorami tytularnymi na poszczególne rundy, jednak oficjalnie team nosi nazwę LCR Honda CASTROL.

„Cel na sezon jest jasny. Po pierwsze chcę dalej rozwijać się jako zawodnik, ale najważniejsze są wyniki. Chciałbym sięgnąć po kilka podiów i zdobywać solidne punkty, a jednocześnie być bardziej regularnym, niż w zeszłym roku” – dodawał.

„Szczerze mówiąc, mamy wszystkie składniki, by walczyć w tym roku nawet o zwycięstwa” – mówił z kolei Lucio Cecchinello, który świętuje w tym roku 25-lecie swojego zespołu! „Mamy bardzo utalentowanego zawodnika, bardzo dobrą ekipę, świetne wsparcie od HRC i fabryczny motocykl RC213V. Zdecydowanie możemy myślec o wygrywaniu wyścigów i zdobywaniu podiów”.Alex Marquez i Lucio Cecchinello (szef teamu) gotowi na sezon 2021 MotoGP

Malowanie nawiązuje do korzeni

Podczas wirtualnej prezentacji w teatrze w rodzinnej dla Marquezów Carverze – Alex pierwszy raz zaprezentował się w nowych barwach. Team LCR postawił na lifting zeszłorocznego malowania, dorzucając do pakietu więcej niebieskiego koloru. „Kiedy masz dobry dzień, świeci słońce i niebo jest niebieskie… dlatego lubię ten kolor!” – mówił Alex.

Zauważyć można, że ekipa LCR wróciła malowaniem nieco do korzeni. Połączenie niebieskiego i czerwonego koloru przypomina dawne wyścigowe motocykle spod znaku HRC. Honda 500cc„Motocykl prezentuje się świetnie. Wiadomo, że wygląd jest ważny, ale najważniejsze jest to, żeby był szybki” – przyznawał Marquez.

Zobacz Hondę RC213V i Alexa Marqueza w barwach LCR Honda CASTROL na sezon 2021 MotoGP:

Alex Marquez gotowy na sezon 2021 MotoGPAlex Marquez gotowy na sezon 2021 MotoGP

Honda RC213V na sezon 2021 MotoGP w barwach LCR Honda CASTROL Honda RC213V na sezon 2021 MotoGP w barwach LCR Honda CASTROL Alex Marquez gotowy na sezon 2021 MotoGP Alex Marquez gotowy na sezon 2021 MotoGPAlex Marquez gotowy na sezon 2021 MotoGP Alex Marquez gotowy na sezon 2021 MotoGP


Zdjęcia: LCR Honda CASTROL

 

KOMENTARZE