fbpx
A password will be e-mailed to you.

Yamaha postanowiła w wyjątkowy sposób uczcić mistrzostwo World Superbike zdobyte przez Topraka Razgatlioglu. Na rynek trafi mocno limitowana edycja modelu YZF-R1, w specjalnym malowaniu i z wyścigowymi częściami.

Yamaha ma za sobą epicki sezon 2021, w którym zgarnęła niemalże wszystko w drogowych wyścigach motocyklowych. Po mistrzostwie świata Fabio Quartararo w MotoGP, w World Superbike po tytuł sięgnął Toprak Razgatlioglu. To pierwszy zawodnik z Turcji, który zgarnął mistrzostwo WSBK. Yamaha z kolei po raz pierwszy od 2009 roku wygrała tytuł wśród konstruktorów, a ekipa Pata Yamaha with Brixx WorldSBK była najlepsza wśród zespołów.

Świętując ten tryplet w WSBK, Yamaha zaprezentowała online nową, limitowaną edycję modelu YZF-R1. Maszyna nie posiada jednak homologacji drogowej i będzie jej można używać tylko na torze. Limitowana wersja R1-ki ma moc 205 KM (o 20 KM więcej w porównaniu ze standardowym modelem), a także waży zaledwie 175 kilogramów ze wszystkimi płynami. To redukcja pierwotnej masy o szalonych 26 kilogramów.

Większość przeróbek opiera się na katalogu części GYTR. Wśród nich znajdują się chociażby komputer z set-upem prosto z WSBK, system szybkiego demontażu tylnego koła, wyścigowe podnóżki, czy krótka manetka gazu. Tytanowy układ wydechowy od Akrapovic pozwolił zmniejszyć masę aż o 6,5 kilograma. Do pakietu dorzucono chociażby quickshifter Cordony, filtr powietrza BMC, w pełni regulowane zawieszenie Ohlins, czy hamulce Brembo. Felgi zamieniono na lekkie Marchesini M7RS Genesi, owiewki wzmocnione są kevlarem, a przednia szyba MRA jest identyczna z tą, jakiej używał Razgatlioglu w WSBK. Całość dopełnia mistrzowskie malowanie, wyścigowe siedzenie z numerem 54 oraz specjalnie podpisany przez „El Turco” zadupek.

Advertisement

W pakiecie, poza samym motocyklem znajdzie się też certyfikat podpisany przez Topraka Razgatlioglu oraz szefa jego teamu Paula Denninga. Każdy z nabywców motocykla otrzyma też VIP-owskie zaproszenie (dla dwóch osób) na wybraną rundę sezonu 2022 World Superbike, podczas której będzie gościem teamu, a także spotka się z Razgatlioglu.To jednak nie koniec, bo nabywca motocykla otrzyma też szansę odbycia jednodniowego szkolenia z Jamesem Hillierem LUB Niallem Mackenzie (tylko na torach w Wielkiej Brytanii), a także podpisany element wyścigowego ubioru, którego Toprak używał w sezonie 2021.

Replika R1-ki Topraka Razgatlioglu wyprodukowana zostanie w liczbie zaledwie 21 sztuk. Cena motocykla wynosić będzie 39 500 funtów, czyli ponad 213 tysięcy złotych. Chętni do zakupu tego modelu mogą zarejestrować się pod tym linkiem

KOMENTARZE