fbpx
A password will be e-mailed to you.

Ruszyły już zapisy do XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników! Finały odbędą się podczas Poznań Motor Show już na przełomie marca i kwietnia 2023 roku.

Rozpoczynają się XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników, a ich każda kolejna edycja zaskakuje rozmachem i nowościami, które czekają na uczestników. Tak będzie i tym razem. 16 stycznia 2023 r. wystartowały zapisy, a do udziału w Mistrzostwach mogą zgłaszać się dwuosobowe zespoły uczniowskie ze średnich szkół samochodowych oraz mechanicy zawodowi.

„Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń zarówno uczniów samochodowych szkół średnich, jak i zawodowych mechaników. Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to edukacja u najlepszych – ekspertów, naszych Partnerów. To także możliwość wymiany doświadczeń i sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce. Stawiamy na edukację, ale nie zabraknie też dobrej energii. Serdecznie zapraszamy do zapisów” – mówi Adrian Dekowski, Prezes V8 Team, organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników odbędą się w 7 kategoriach:

  • Młody Mechanik
  • Mechanik Zawodowy
  • Elektromobilni
  • Młody Mechanik Maszyn Rolniczych
  • Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych
  • Młody Mechanik Motocyklowy – ta kategoria pojawiła się w 2022 roku po raz pierwszy
  • Młody Lakiernik – powrót kategorii po krótkiej przerwie

Aktywne przyjęcie do serwisu to motyw przewodni XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Kwestia przestrzegania określonych procedur w tym zakresie będzie obecna niemal w każdej konkurencji praktycznej rozgrywanej podczas finałów. Celem organizatorów i Partnerów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników jest wypracowanie, zwłaszcza u młodych mechaników, określonych nawyków oraz procedur, które są wyznacznikiem profesjonalnego przyjęcia pojazdu do warsztatu, a w przyszłości wprowadzenie na rynek nowego zawodu – doradcy serwisowego. Nie jest wykluczona również nowa droga do nowej kategorii „młody rzeczoznawca”. Elementy te będą miały wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zaopiekowanie się klientem i rentowność warsztatu samochodowego.

„Podstawowa diagnostyka układu hamulcowego, oględziny opon, stanu wycieraczek czy poziomu oleju powinny być standardem, a kierowca powinien otrzymać od mechanika listę podstawowych usterek, które należy usunąć, czy sugestię o potrzebie wymiany wycieraczek. To doskonały sposób na wypracowanie lojalności klienta i zwiększenie przychodów warsztatu” – mówi Grzegorz Duda.

W zakresie aktywnego przyjęcia do warsztatu niezbędne urządzenia dostarczy na Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników nowy partner wydarzenia – P.H.U. Szczepan z marką Redats. „Podczas Poznań Motor Show wybudujemy przestrzenie imitujące warsztat, gdzie zweryfikujemy umiejętności młodych ludzi w zakresie aktywnego przyjęcia do serwisu, doradcy serwisowego, diagnostyki oraz zaproponowania napraw. Kadra, która wyjdzie spod naszych rąk będzie nieocenionym narybkiem na rynku” – mówi Przemysław Müller, Dyrektor ds. Edukacji w V8 Team.

Harmonogram XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

  • Zapisy: 16 stycznia 2023 r. – 10 marca 2023 r., godz. 11:59
  • Półfinały online: 10 marca 2023 r. godzina 12:00 – Targi Edukacyjne w Poznaniu
  • Finały: 30 marca – 2 kwietnia 2023 r. – Poznań Motor Show

Szczegółowe oraz bieżące informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników można znaleźć na stronie https://mistrzostwamechanikow.pl/ oraz na https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow. Zapisy do Mistrzostw odbywają się poprzez Akademię Młodego Mechanika https://akademiamlodegomechanika.pl.

KOMENTARZE