fbpx
A password will be e-mailed to you.

W pierwszy weekend września w Beskidach odbyła się siódma już edycja Spotkania Klasycznych Triumphów, która przyciągnęła tym razem rekordową liczbę uczestników.

W imprezie skierowanej do użytkowników angielskiej marki wzięło udział niemal sto czterdzieści osób. Bazą tegorocznego Spotkania Klasycznych Triumphów 2021 był Hotel Beskidzki Raj w Zawoi. Na jego parkingu przez trzy dni można było podziwiać ponad sto motocykli. Najliczniej reprezentowany był model Bonneville, ale nie zabrakło także Scramblerów, Bobberów, Speedmasterów, Thruxtonów, Rocketów czy Thunderbirdów.

W piątkowy wieczór cieszyliśmy się ze spotkania z Aleksandrą Solecką, która opowiedziała o swojej samotnej wyprawie do Wielkiej Brytanii Bonnevillem T100. Sobota z kolei stała pod znakiem wspólnego wyjazdu w okolice Beskidu Żywieckiego i Śląskiego. Trasa o długości niemal 140 km  wiodła między innymi przez Kocierz i Górę Żar, na którą wjechaliśmy dzięki specjalnym pozwoleniem uzyskanym wcześniej przez organizatora.VII Spotkanie Klasycznych TriumphówAby tak duża liczba maszyn nie zablokowała swoim przejazdem okolicy, podzieleni zostaliśmy na 10 grup startujących dokładnie co 2 minuty. Grupy prowadzili doskonali przewodnicy, a autorem trasy był jeden z uczestników SKT – Mariusz Nędzyński. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem nie tylko organizacji przejazdu, ale także i zdyscyplinowania uczestników.

Po południu, kto miał ochotę, miał możliwość przetestowania wielu modeli klasycznych Triumphów, które udostępnił Triumph Polska. Jazdami testowymi sprawnie zarządzała ekipa z Triumph Katowice – współorganizatora eventu. Na wieczornej kolacji, oprócz wręczenia nagród, zbierano także środki na leczenie motocyklisty z Krakowa – Mariusza Juszczaka. Jeden z uczestników na ten cel przeznaczył również swoją nagrodę, która została zlicytowana.VII Spotkanie Klasycznych TriumphówSobotni wieczór to jednak nie był jednak końcem imprezy, bowiem w niedzielny poranek udaliśmy się jeszcze do okazałego zamku, zwanego „Małym Wawelem” w Suchej Beskidzkiej. Po wypiciu niespiesznej kawy, uczestnicy następnie rozjechali się w różne strony Polski. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Przy okazji ogromne podziękowania należą się sponsorom VII Spotkania Klasycznych Triumphów, którymi byli: Triumph Polska, PNB Paribas, Karcher Polska oraz Davosa Polska.VII Spotkanie Klasycznych Triumphów

KOMENTARZE