fbpx
A password will be e-mailed to you.

Czytając ten tytuł możecie pomyśleć, że albo dział marketingu Shimy poszybował niezwykle wysoko w poszukiwaniu kolejnych nisz rynkowych, albo redaktor Bartnik zdecydowanie potrzebuje urlopu. Nic z tych rzeczy, choć drugą opcję tuliłbym jak pluszowego misia. Oto przewiewne letnie buty motocyklowe z bardzo wygodnym systemem „sznurowania”, znanym mi z obuwia na zupełnie inną porę roku.

Kiedy robi się naprawdę ciepło i zastanawiamy się nad tym, w czym pojechać na najbliższy motocyklowy wyjazd, musimy stoczyć wewnętrzną walkę i wybrać między komfortem termicznym a ochroną w razie wypadku. Dotyczy to również oczywiście butów. Choć jesteśmy świadomi ewentualnych problemów, przy trzydziestu stopniach w cieniu trudno powiedzieć „nie” ulubionym adidasom.Dla tych, którzy podchodzą do tematu trochę poważniej i są skłonni wysupłać kilka stówek na dodatkową parę, producenci butów motocyklowych przygotowali przewiewne modele letnie. Jest wśród nich również Shima, która proponuje model Edge Vented. 

Jak wyglądają i jakie technologie o trzyliterowych nazwach w sobie kryją – to zobaczycie na zdjęciach i na stronie producenta. Ja natomiast, jako zadowolony użytkownik, chciałem opowiedzieć o ich największym walorze praktycznym.Oprócz tego, że są wygodne, wzmocnione w odpowiednich obszarach i odpowiednio chronią stopy, a przy tym rzeczywiście przepuszczają wiatr i jest w nich zwyczajnie przyjemnie w czasie jazdy, to specjalną uwagę kieruję na system wiązania ATOP. Do tej pory pokrętło i cienką linkę kojarzyłem z butami do snowboardu, na którym jeździłem jakieś 40 kg temu. Tam to rozwiązanie sprawdzało się bardzo dobrze, nie trzeba było walczyć zgrabiałymi dłońmi z namokniętymi od śniegu zwykłymi sznurówkami.

Dziś doceniam ten system z innego powodu. Jest po prostu bardzo szybki i wygodny. W czasie upału, kiedy jestem w motocyklowych ubraniach, nawet tych lekkich, schylanie się, naciąganie i zawiązywanie sznurówek jest uciążliwe, zwłaszcza z moim dorodnym „biodrem przednim”. Tutaj wystarczy wsunąć stopę jak do klapka, zgiąć nogę, zakręcić dwoma palcami i voila – but leży idealnie. Ktoś powie, że to wygodnictwo, a ja nie zaprzeczę. Małe szczęścia budują dużą radość życia!

Zdjęcia: Tomasz Parzychowski

Gdzie kupić: www.shima.pl
Cena: 549 zł KOMENTARZE