fbpx
A password will be e-mailed to you.

Na konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki potwierdził odwołanie wszystkich imprez masowych w kraju. 

– Obserwując wszystko wokół, czytając zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia, a także w dyskusjach z wieloma naszymi partnerami, premierami i prezydentami innych państw, podejmujemy decyzję mające na celu ograniczanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ograniczania skutków społecznych, ograniczanie jego skutków przede wszystkim dla zdrowia publicznego. Dzisiaj na naszym porannym spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego podjęliśmy decyzje o odwołaniu wszystkich imprez masowych – mówił na konferencji premier Mateusz Morawiecki

Impreza masowa w myśl ustawy o imprezach masowych to minimum 1000 osób lub 500 osób w zamkniętym obiekcie. Pod tą definicję wpisuje się także finałowa runda Mistrzostw Świata SuperEnduro, która planowo miała być rozegrana w najbliższy weekend – 14 marca w Łodzi. Dziś wojewoda łódzki poinformował o odwołaniu imprezy. 

– Wojewoda łódzki podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób – mówi portalowi tvp.info Dagmara Zalewska, rzeczniczka wojewody. Tym samym nie odbędzie się planowy na weekend finał Mistrzostw Świata Super Enduro 2020.

Dziennik Łódzki podaje, że finał Mistrzostw Świata mógłby odbyć się bez udziału publiczności, co wydaje się być sensownym rozwiązaniem. Oczywiście pozostaje pytanie o możliwości podróży członków zespołów pochodzących z Włoch, które od dziś objęte są kwarantanną. Na stronie promotora serii Mistrzostw Świata pojawiła się informacja o „przeniesieniu” imprezy na inny termin. 

SuperEnduro Łódź – odpowiedź organizatora

Organizator finałowej rundy Mistrzostw Świata potwierdził informacje o odwołaniu rundy:

Drodzy kibice, zawodnicy oraz partnerzy wydarzenia Mistrzostwa Świata SuperEnduro 2019/2020 – Łódź.

W dniu dzisiejszym Wojewoda Łódzki zakazał organizacji imprez masowych zaplanowanych na terenie miasta. To samo uczynił również Premier Mateusz Morawiecki w stosunku do wszystkich imprez masowych planowanych na terenie całego kraju.

Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby finałowa runda Mistrzostw Świata SuperEnduro w Łodzi była spektakularnym wydarzeniem, na najwyższym światowym poziomie. Jednakże zdrowie ludzkie to największy skarb każdego człowieka, w związku z czym powinnyśmy Wszyscy zaakceptować oraz uszanować odgórną decyzję. Zgodnie z informacją jaką Wojewoda Łódzki podał podczas porannej konferencji prasowej – finałowa runda Mistrzostw Świata SuperEnduro nie odbędzie się w planowanym terminie tj. w najbliższą sobotę 14 marca 2020 roku.

To bardzo trudna i nietypowa sytuacja, która jeszcze nigdy nie miała miejsca. Jako organizator dołożyliśmy wszelkiej staranności oraz wypełniliśmy wszystkie niezbędne dokumenty aby przeprowadzić Mistrzostwa. W organizację tego wydarzenia włożyliśmy całe serce oraz zaangażowaliśmy duże środki finansowe. Niestety panujący koronawirus to siła wyższa, na którą nikt z nas nie ma wpływu.

Prosimy o wyrozumiałość. W ciągu najbliższego tygodnia przekażemy Wam pełne informacje odnośnie możliwości przesunięcia terminu wydarzenia lub też decyzję odnośnie jego całkowitego odwołania oraz sposobu rozliczeń biletów.

Z uszanowaniem,
Agencja Sport UP.

Wcześniej odwołano także Warsaw Motorcycle Show

W zeszłym tygodniu decyzją organizatorów odwołano dwie inne, duże imprezy branżowe. Największe targi motocyklowe w kraju, Warsaw Motorcycle Show, przeniesiono na czerwiec. Na czerwiec przeniesiono także Poznań Motor Show.

KOMENTARZE