fbpx

Międzynarodowa Federacja Motocyklowa FIM ogłosiła długo oczekiwany kalendarz Mistrzostw Świata SuperEnduro na sezon 2022/2023. W zbliżającym się cyklu zmagań zaplanowano aż 7 rund, z czego dwie najważniejsze – czyli rozpoczęcie i zakończenie mistrzostw – rozegrane zostaną w Polsce!

Zgodnie z tradycją zawodnicy rozpoczną rywalizację grudniową rundą w Polsce. Gospodarzem będzie Kraków, gdzie sześciokrotny Mistrz Świata – Tadeusz „Taddy” Błażusiak wraz z aktualnym Mistrzem Świata Juniorów – Dominikiem Olszowym rozpoczną walkę o tytuł mistrzowski przy akompaniamencie dopingu czternastotysięcznej widowni.

7 stycznia Mistrzostwa przeniosą się do dobrze znanej zawodnikom Sachsen Areny w niemieckim mieście Riesa. Następnie, co dwa tygodnie, SuperEnduro odbywać się będzie w kolejnych krajach, w tym także po wielu latach przerwy we Francji, a finał całego cyklu powróci 18 marca do Polski.

„To ogromny zaszczyt dla nas Polaków, jak i promotora tego niesamowitego wydarzenia, że otrzymaliśmy możliwość organizacji dwóch najbardziej prestiżowych rund całego cyklu – czyli rozpoczęcia i zakończenia sezonu. Dołożymy wszelkich starań, aby obydwie rundy były zorganizowane na najwyższym światowym poziomie.” – skomentował Tomasz Gagat promotor SuperEnduro w Polsce.

Wstępny kalendarz Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro 2022/2023:

  • 10 grudnia 2022 (sobota) – Tauron Arena Kraków, Polska
  • 7 stycznia 2023 (sobota) – Sachsen Arena Riesa, Niemcy
  • 21 stycznia 2023 (sobota) – /do potwierdzenia/
  • 4 lutego 2023 (sobota) – Papp Laszlo SportArena Budapest, Węgry
  • 17 lutego 2023 (piątek) – Palais Nikaia Nice, Francja
  • 2 marca 2023 (czwartek) – Pais Arena Jerusalem, Izrael
  • 18 marca 2023 (sobota) – Arena Gliwice, Polska

Oczekując na rozpoczęcie nowego sezonu zmagań Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro w TAURON Arenie Kraków zachęcamy do śledzenia poczynań Tadeusza Błażusiaka, który w tym roku postanowił zrobić porządną rozgrzewkę i aktualnie walczy o swój 6-ty tytuł Mistrza Ameryki – AMA EnduroCross. Po 3 rundach (połowa całego cyklu) Taddy plasuje się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej!

Więcej informacji o finałowej rundzie w Gliwicach – 18 marca 2023 – już wkrótce… Tymczasem szykujcie się na rozpoczęcie sezonu 10 grudnia 2022 w Krakowie – ekstremalne, niezapomniane emocje gwarantowane!

Bilety na Mistrzostwa Świata SuperEnduro w Krakowie dostępne na:

Eventim.pl: https://www.eventim.pl/artist/superenduro/

E-bilet.pl: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-motorowe/super-enduro/

KOMENTARZE