fbpx
A password will be e-mailed to you.

22-letni Dominik Olszowy w miniony weekend wygrał w dwóch ostatnich rundach sezonu 2022 Mistrzostw Świata SuperEnduro i jako pierwszy Polak w historii przypieczętował tytuł mistrzowski w klasie Junior!

SuperEnduro to piekielnie widowiskowa i emocjonująca dyscyplina. Zawodnicy ścigają się na krótkich, ale niezwykle intensywnych trasach najeżonych oponami, belkami, kamieniami i technicznymi skokami zbudowanymi wewnątrz hal i aren. W świecie motocyklistów uchodzi za jedną z najtrudniejszych dyscyplin i mimo, że w mainstreamie jeszcze nie jest najpopularniejszym sportem to jako Polacy mamy sporo powodów do dumy!W ubiegły weekend zakończył się sezon Mistrzostw Świata SuperEnduro 2022. Podczas podwójnego Grand Prix Niemiec aż dwukrotnie wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Wszystko za sprawą Dominika Olszowego, który na wypełnionej SachsenArenie w Riesie wygrał dwie ostatnie rundy w klasie Junior i z ogromną przewagą przypieczętował swój pierwszy tytuł Mistrza Świata!

Tym samym został pierwszym Polakiem, który zwyciężył juniorską kategorię i pokazał, że jest godnym następcą światowej legendy offroadu i 6-krotnego króla tej dyscypliny – Tadeusza Błażusiaka.

Olszowy wygrał w tym sezonie we wszystkich czterech Grand Prix, absolutnie dominując przy tym dwie pierwsze rundy w łódzkiej Atlas Arenie oraz w Budapeszcie, gdzie triumfował we wszystkich 6 wyścigach. Podczas dwudniowego GP Niemiec wygrał cztery z sześciu biegów, a w pozostałych meldował się na drugiej pozycji udowadniając, że nie bez powodu jest aktualnie najlepszym Juniorem na świecie.W przyszłym sezonie Dominik będzie ścigał się już w królewskiej klasie Prestige, bark w bark z najlepszymi zawodnikami na świecie – Tadkiem Błażusiakiem, Billy Boltem, Jonnym Walkerem, czy Coltonem Haakrem.

Mistrzostwa Świata SuperEnduro 2023 wystartują 10 grudnia tego roku w krakowskiej Tauron Arenie, gdzie już teraz zapraszamy wszystkich miłośników adrenaliny i mocnych wrażeń do kibicowania naszym rodakom walczącym o tytuł najlepszego zawodnika globu!

Dominik Olszowy rozpoczyna teraz walkę w Mistrzostwach Świata Hard Enduro, które obejmują przystanki na najtrudniejszych motocyklowych wyścigach. Poczynania młodego Polaka możecie śledzić w jego social mediach – @dominikolszowy501 na Instagramie oraz Dominik Olszowy #501 na Facebooku! Pierwsza runda już w pierwszy weekend Kwietnia w Izraelu!

Klasyfikacja generalna Mistrzostw Świata SuperEnduro Junior 2022:

1. Dominik OLSZOWY 234 punkty
2. Stuff SELLA 167 pkt
3. Milan SCHMUESER 167 pkt
4. Leon HENTSCHEL 161 pkt
5. Norbert ZSIGOVITS 131 pkt
6. Fabien POIROT 107 pkt


Zdjęcia: Przemek Kita Photo Art

KOMENTARZE