fbpx
A password will be e-mailed to you.

Nowa technologia dla motocyklistów nadchodzi! Sądząc po zgłoszonych patentach, Indian Motorcycle pracuje nad systemem radarów wspomagających kierowców podczas jazdy.

Cała zabawa z patentami polega na tym, że producenci składają je nieustannie, testując nowe pomysły i opracowując kolejne kierunki, w których mógłby podążać rozwój jednośladów. Ci, którzy tych zgłoszeń patentowych pilnują, mogą potem rzucać światło na to, jak będzie wyglądała jednośladowa przyszłość. Nie inaczej jest tym razem, a Motorrad Online dotarł do patentów złożonych przez Indian Motorcycle.

Umówmy się, że zamontowanie na motocyklu czegokolwiek ponad standardowe wyposażenie – w zasadzie graniczy z cudem. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku większych maszyn, jakimi są turystyki. Tu pole do popisu jest większe i wygląda na to, że właśnie w tym kierunku – idąc śladem Ducati, BMW i KTM-em – podąża Indian. 

Na rysunkach patentowych widać, że całość systemu miałaby bazować na 21 czujnikach wokół motocykla, sześciu kamerach i trzech radarach – jeden znajdowałby się obok przedniego reflektora, a dwa pozostałe w tylnych kufrach. Podobnie rzecz ma wyglądać z kamerami. Centralna ma być zamontowana obok przedniego radaru, dwie kamery znajdą się po bokach maszyny, po jednej z tyłu w kufrach i ostatnia obok tylnego światła.Powiadomienie kierowcy o zagrożeniu mogłoby odbywać się poprzez dodatkowe oświetlenie w lusterkach albo system wibracji znajdujący się w tylnej części siedzenia. Miałoby ono lekko wibrować np. w przypadku najechania na białą linię. 

Zobacz też:

Indian chce wprowadzić, między innymi, coś na kształt systemu radarowego, który monitorowałby położenie pojazdów w pobliżu motocykla. Zastosowanie go mogłoby otworzyć drzwi do wprowadzenia takich udogodnień, jak chociażby monitorowanie martwego pola, mierzenie odległości od innych pojazdów, asystenta parkowania czy wreszcie – adaptacyjnego tempomatu.

Biorąc pod uwagę rozmiar owiewek, system najpierw zapewne trafi do modeli Roadmaster i Challenger. Na jednym z rysunków patentowych pojawia się też Indian Scout, więc i pewnie w nim zastosowanych zostanie kilka technologicznych nowości.

KOMENTARZE