fbpx
A password will be e-mailed to you.

Honda ponownie zastrzegła w amerykańskim urzędzie patentowym nazwę Transalp! Czy to oznacza, że w końcu doczekamy się od japońskiego producenta motocykla adventure w średniej kategorii pojemnościowej?

Plotki o tym, że Honda w końcu zdecyduje się na wypuszczenie prawdziwego motocykla typu adventure, krążą w środowisku od co najmniej kilku lat. W zeszłym roku tylko przybrały na sile, bo Honda podobno szykuje się na stworzenie nowego modelu o pojemności 850 ccm, który miałby być sprzedawany obok Africa Twin 1110.

Co ciekawe, teraz Honda złożyła w Urzędzie ds. Znaków Towarowych i Patentowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) wniosek o ponowne zastrzeżenie nazwy Transalp. Prawa te wygasły w 2016 roku i na szczęście dla Hondy, nikt się do nich nie przykolegował.

Honda nie potwierdza, że nowy model adventure jest w drodze na rynek. Samo zastrzeżenie nazwy może jednak być kolejnym krokiem ku temu, by Honda Transalp w końcu trafiła do sprzedaży. W końcu plotki o Hondzie CRF850L wracają co jakiś czas.

Mamy nadzieję, że Honda w końcu wypuści turystyczne enduro w średniej kategorii wagowo-pojemnościowej. Ma jednak sporą konkurencję, bo na rynku dobrze stoją zarówno Yamaha Ténéré 700, jak i KTM 890 Adventure, BMW F 850 GS czy Triumph Tiger 900.

Advertisement

Jak wiadomo, w każdej plotce jest jednak ziarno prawdy, więc… czekamy z niecierpliwością!

 

KOMENTARZE

Advertisement