fbpx

Zgodnie z plotkami krążącymi od jakiegoś czasu w światku MotoGP, tegoroczne Grand Prix Argentyny zostało odwołane. Runda nie zostanie zastąpiona.

Grand Prix Argentyny miało być trzecią rundą sezonu 2024 MotoGP. Zaplanowano ją na weekend 5-7 kwietnia, zaraz po przerwie Wielkanocnej. Ze względu na obecnie panującą sytuację w Argentynie, organizatorzy zdecydowali się jednak odwołać ściganie na torze Termas de Rio Hondo. Potwierdzono także, że runda nie zostanie zastąpiona. Tym samym kalendarz MotoGP na rok 2024 skurczył się do dwudziestu jeden rund.

Runda w Argentynie rozgrywana była regularnie od 2015 roku, z przerwą na pandemiczne sezony 2020-2021. W ubiegłym roku po zwycięstwo w GP Argentyny sięgnął Marco Bezzecchi, wygrywając po raz pierwszy w klasie MotoGP. Było to tym samym pierwsze zwycięstwo dla ekipy Valentino Rossiego w klasie królewskiej.

Co ciekawe, podczas GP Argentyny 2023 na torze przez trzy dni pojawiło się łącznie ponad 186 tysięcy kibiców. Był to czwarty najwyższy wynik w sezonie. Więcej fanów odwiedziło tylko rundy w Le Mans, na Sachsenringu oraz w Walencji.