fbpx
A password will be e-mailed to you.

Niestety, zgodnie z przewidywaniami, nie odbędzie się żużlowe Grand Prix Polski na PGE Stadionie Narodowym, zaplanowane na pierwszy weekend sierpnia. Odwołanie kolejnych zawodów, tym razem w Warszawie, wymusiła na organizatorach trwająca pandemia.

Organizatorzy poinformowali, że w 2021 roku Grand Prix w Warszawie na PGE Narodowym nie odbędzie się ze względu na trwającą pandemię, o czym wspólnie zadecydowały: PZM, FIM i BSI Speedway.

Zmagania pierwotnie miały odbyć się w połowie maja 2020 roku. Ze względu na pandemię, ubiegłoroczne zmagania przełożono na sierpień. Także wtedy sytuacja epidemiologiczna w Polsce i na świecie sprawiła, że rozegranie zawodów na PGE Narodowym nie było możliwe. 

Rywalizacja w Warszawie miała dojść do skutku w tym roku. Niestety, zamiast tego, Grand Prix Polski na żużlu odwołano. To kolejna runda, która wypada z tegorocznego kalendarza serii Speedway Grand Prix. Już wcześniej odwołano rundy we Włoszech, Niemczech oraz Cardiff

„Przykro nam, że nie wracamy do Warszawy w 2021 roku i wiemy, że tych zawodów będzie brakowało zawodnikom i kibicom. W pełni popieramy decyzję PZM. Ciągła niepewność związana z dystansem społecznym, liczbą kibiców na stadionach i innymi ograniczeniami związanymi z pandemią stanowiły wyzwania dla zorganizowania wydarzenia na taką skalę wraz z wybudowaniem tymczasowego toru na wielofunkcyjnym stadionie” – mówił Paul Bellamy, wiceprezes Motorsports Events w IMG.

Organizatorzy zapewniają, że zakupione przez kibiców bilety zachowują ważność na każdy nowy termin warszawskich zawodów. „Chciałbym uspokoić kibiców, którzy pytają o status swoich biletów – zachowują one ważność na każdy termin warszawskich zawodów i nikt nie zostanie pozbawiony możliwości obejrzenia Grand Prix na PGE Narodowym lub też dokonania zwrotu, gdyby zaistniała taka konieczność – tłumaczy Michał Sikora, Prezes Polskiego Związku Motorowego.

Tymczasem pełnego kalendarza na sezon 2021 serii FIM Speedway Grand Prix nadal nie znamy. Rywalizacja ma rozpocząć się w dniach 16-17 lipca, kiedy to rozegrana zostanie podwójna runda w Pradze. Co dalej? Nie wiadomo. Pierwotnie kalendarz na 2021 rok składał się z trzynastu rund. Tytułu mistrzowskiego będzie bronił w tym roku Bartosz Zmarzlik.

KOMENTARZE