fbpx
A password will be e-mailed to you.

Kalendarz SpeedwayGP na sezon 2021 przechodzi ciągłe zmiany, a kolejne rundy – w tym kultowe Cardiff – są odwoływane. Czeka nas za to podwójne Grand Prix w Pradze… o ile organizatorzy znów nie przemieszają harmonogramu tegorocznych jazd.

Niestety, mijają kolejne tygodnie, podczas których docierają do nas kolejne niezbyt przyjemne informacje z serii żużlowych mistrzostw świata. Dopiero co odwołano zmagania we Włoszech oraz w Niemczech, a teraz do grona pechowców dołączyło – zgodnie z przewidywaniami – słynne Cardiff.

Podobnie jak w Warszawie na Stadionie Narodowym, także w Cardiff utworzono tzw. szpital tymczasowy związany z pandemią Covid-19. Trudno było przypuszczać, by runda w Wielkiej Brytanii odbyła się zgodnie z planem. 

„Jesteśmy niezwykle rozczarowani faktem, że musimy odwołać Żużlowe GP Wielkiej Brytanii w 2021 roku” – mówił Paul Bellamy z firmy IMG (właściciel BSI, organizatora cyklu GP). „Przez ostatnie miesiące ciężko pracowaliśmy, wraz z rządem Walii oraz właścicielami toru, z nadzieją powitania zawodników i fanów w Cardiff. Niestety, z powodu nadal niepewnej sytuacji dotyczącej dystansu społecznego, a także innych restrykcji dotyczących organizacji eventów, nie będziemy w stanie tego dokonać”.

„Wiemy, że runda w Cardiff jest niezwykle ważna dla kibiców i zawodników. Bardzo im dziękujemy za zrozumienie obecnej sytuacji i nieustanne wsparcie”.

Maciej Janowski

Jednocześnie organizatorzy informują, że – wbrew obawom – runda w Pradze nie jest zagrożona. Przesunięto ją jednak o ponad miesiąc i ogłoszono, że będzie to podwójna runda! Niczym w poprzednim sezonie, zawodnicy wezmą udział w dwóch rundach Grand Prix, na tym samym torze, w dwa kolejne dni. Zawodnikom przyjdzie rywalizować na Markecie w dniach 16-17 lipca.

Ponadto, runda zaplanowana na 17 czerwca, mająca status „do potwierdzenia”, została przesunięta na późniejszy termin. „Zawody odbędą się w późniejszym terminie, a ich data i miejsce zostaną potwierdzone w odpowiednim czasie” – podano w oficjalnym komunikacie.

Organizatorzy nadal utrzymują wersję, że w 2021 roku rozegranych zostanie w sumie jedenaście Grand Prix.


fot. Red Bull Content Pool

KOMENTARZE