fbpx

Co prawda odwołano żużlowe Grand Prix na Stadionie Narodowym, ale Polska wcale nie traci swojego miejsca w kalendarzu mistrzostw świata na żużlu. Jeden z tegorocznych turniejów zostanie bowiem rozegrany w Lublinie!

Kalendarz sezonu 2021 Grand Prix na żużlu w końcu nabiera rumieńców. Po odwołaniu kilku turniejów, w tym także tego na Stadionie Narodowym, rozpoczęcie rywalizacji jest już jednak tylko kwestią czasu. Nowy cykl zmagań zainauguruje podwójna runda w Pradze już w połowie lipca!

Rundę w Warszawie, który odwołano drugi rok z rzędu, zastąpi w kalendarzu Lublin! Data zawodów pozostaje bez zmian – będzie to 7 sierpnia. Tym samym, po raz pierwszy w historii, Lublin zorganizuje jeden z turniejów serii Speedway Grand Prix! To także kolejna duża impreza, która odbędzie się na obiekcie Motoru. Przed rokiem zorganizowano tam drużynowe mistrzostwa świata – Speedway of Nations. 

Jorge Viegas, prezes FIM, powiedział: „FIM może tylko podziękować Motorowi Lublin oraz PZM za znalezienie godnego zastępcy Speedway Grand Prix w Warszawie. Będziemy również nadal współpracować ze wszystkimi partnerami, by w dalszym ciągu organizować najlepsze Mistrzostwa na Świecie”.

Paul Bellamy, SVP i dyrektor zarządzający Motorsports Events w IMG, która obsługuje FIM Speedway Grand Prix, dodał: „Cieszymy się, że możemy zorganizować zawody Speedway Grand Prix w Lublinie –  jednym z najszybciej rozwijających się klubów sportowych, po raz pierwszy w historii. Motor Lublin udowodnił już, że jest fantastycznym partnerem, wkraczając do finału Monster Energy Speedway of Nations w zeszłym roku po pandemii, która zmieniła nasze plany”.

Jakub Kępa, prezes Speedway Lublin S.A. skomentował: „To dla mnie zaszczyt oraz ogromna osobista przyjemność, że jako prezes klubu żużlowego Motor Lublin i Lublinianin mogę zaprosić do naszego miasta gości z całego świata. Pierwszy, historyczny turniej Speedway Grand Prix w Lublinie to najlepsza okazja, by udowodnić, że nasze miasto zakochane jest w czarnym sporcie. Jestem pewien, że wszyscy zostaną niezwykle ciepło przyjęci i wierzę, że przeżyją nie tylko fantastyczne emocje sportowe, ale wywiozą z naszego miasta wiele niezapomnianych wspomnień. Życzę wszystkim samych pozytywnych wrażeń. Lublin to żużel!”

Dobra wiadomość jest taka, że zawody mają być otwarte dla publiczności, oczywiście z zachowaniem wszelkich lokalnych restrykcji związanych z pandemią Covid-19. Z tego powodu informacje co do biletów będą dostępne w późniejszym terminie.

Lublin to już ósme polskie miasto, w których odbędzie się turniej żużlowego Grand Prix. Wcześniej zawody organizowano we Wrocławiu, Bydgoszczy, Toruniu, Gorzowie, Warszawie, Lesznie oraz Chorzowie.

Organizatorzy wielokrotnie utrzymywali, że w tym roku zostanie rozegranych w sumie jedenaście rund Grand Prix. Wiele wskazuje na to, że poza Pragą, dwudniowe ściganie żużlowcy zaliczą też we Wrocławiu, Togliatti oraz Toruniu.

Kalendarz Grand Prix na żużlu na sezon 2021:

(stan na 4 czerwca 2021)

  • 16 lipca – Czechy – Praga
  • 17 lipca – Czechy – Praga
  • 31 lipca – Polska – Wrocław
  • 7 sierpnia – Polska – Lublin
  • 14 sierpnia – Szwecja – Målilla
  • 28 sierpnia – Rosja – Togliatti
  • 11 września – Dania – Vojens
  • 2 października – Polska – Toruń
KOMENTARZE