fbpx
A password will be e-mailed to you.

Pirelli podjęło współpracę z włoskim studiem Milestone, które właśnie wypuszcza na rynek grę SBK22. Produkcja poświęcona motocyklowym mistrzostwom świata Superbike to zupełna nowość na rynku i reaktywacja serii po 10-letniej przerwie. Fani dwóch kółek nie będą mogli narzekać na nudę, bo gra naprawdę robi wrażenie!

SBK22 to reaktywacja projektu po 10-letniej przerwie. Poprzednią produkcją o WSBK było słynne SBK Generations – wówczas dziesiąta i ostatnia z serii gier, których produkcję rozpoczęto w 1999 roku. Co ciekawe, praca przy tym projekcie to nie jest pierwsza współpraca Pirelli i Milestone. Te włoskie marki łączyły siły już przy tworzeniu kilku innych gier wideo, od serii RIDE, po produkcje o MXGP czy Supercrossie.

Tymczasem w SBK22, dzięki odpowiedniej grafice i bardzo realistycznej rozgrywce, uzyskanej także dzięki radom od profesjonalnych zawodników i ekspertów, Milestone zdołało odtworzyć prawdziwy świat wyścigów motocyklowych. Niezwykły poziom symulacji nie ogranicza się jednak wyłącznie do zachowania motocykli i motocyklistów, ale także do wielu innych szczegółów. Przykładowo, marka Pirelli widoczna jest w grze wideo na banerach przy torze, na owiewkach motocykli, kombinezonach motocyklistów, a także na samych oponach.

Obecność Pirelli w produkcji nie ogranicza się tylko do tego. Jedyny dostawca opon w serii World Superbike odgrywał bowiem kluczową rolę w tworzeniu gry wideo. W końcu opony to ten element, który może wpływać na rozgrywkę. W rzeczywistości gracze mają możliwość wyboru różnych mieszanek opon, wśród których dostępne są gumy DIABLO Superbike. Tak jak w prawdziwym życiu, gracze mają dostęp do konkretnego przydziału opon, zarówno na suchy, jak i mokry tor. Co ciekawe, różnią się one w zależności od toru i znajdują się wśród nich nie tylko standardowe rozwiązania, ale także tzw. opony rozwojowe.

Podobnie jak w prawdziwych wyścigach World Superbike, na podstawie wyboru mieszanki algorytm gry modyfikuje zachowanie motocykla. Innymi słowy, opony są jednym z tych parametrów, które gracz musi przemyśleć przed wyjazdem na tor. Aby osiągnąć jak najlepszy poziom odwzorowania rzeczywistości, twórcy Milestone ściśle współpracowali z Pirelli. Celem było odtworzenie prawdziwej charakterystyki opon Pirelli DIABLO Superbike tyle, że w wirtualnym środowisku.

W grze SBK22 znajdują się wszyscy zawodnicy mistrzostw WSBK z sezonu 2022. Produkcja zawiera w sobie także tryb „Kariera”, który po prostu wciąga i perfekcyjnie odwzorowuje to, co dzieje się w prawdziwych mistrzostwach świata. Kalendarz rund, harmonogram weekendu, oficjalni zawodnicy i członkowie zespołów… wszystko jest takie, jak w prawdziwym świecie. Gra oferuje także tryb wieloosobowy, który pozwala na jednoczesną rozgrywkę online nawet dwunastu graczom.

SBK22 jest już w sprzedaży i dostępna na platformach PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One i Steam.

KOMENTARZE