fbpx
A password will be e-mailed to you.

Czwarta runda sezonu była ostatnią w tegorocznych zmaganiach Pucharu Polski Pit Bike SM. Podczas finału, który odbył się w Toruniu, emocji jak zwykle nie zabrakło! Tym bardziej, że rozstrzygały się losy całego sezonu 2021.

Tegoroczne zmagania na asfalcie były imponujące! Nie tylko fantastyczna frekwencja, ale i wysoki poziom rywalizacji pokazał, że rozwój tej dyscypliny przebiega w fenomenalnym tempie. „Przede wszystkim, to zasługa lokalnych ośrodków. Powstają nowe szkółki, miejsca do treningów, pojawia się coraz więcej możliwości. Do tego zawodnicy, mają dostęp do szkoleń na swoim terenie, mogą więc ćwiczyć systematycznie, a to wszystko przekłada się na efekty”.

Advertisement

„Start w zawodach to nie tylko sprawdzian umiejętności, ale także super zabawa, zaryzykowałbym stwierdzenie, że dla wielu rodzin w naszym kraju – styl życia. Wraz z zakupem pit bike i rozpoczęciem treningów zaczynamy też kształtowanie charakteru młodych zawodników. Dorośli zawodnicy niejednokrotnie zmagają się z różnymi przeciwnościami, dla nich to również wyzwanie. Nas, jako organizatorów cieszy to, że tak szybko minimotocykle zyskały popularność w naszym kraju i, że co roku przybywa chętnych, by się w ten sposób realizować i rozwijać. Cieszy nas także ilość zawodników, którzy idą dalej, z pit bike przebiją się do międzynarodowych prestiżowych serii – podkreśla Łukasz Pawlikowski z MX Otopit Toruń.Pit Bike SM 2021 Torun

W drużynie siła

Nowością w tym sezonie było także pojawienie się teamów  sponsorskich. To kolejny etap profesjonalizacji dyscypliny, pod jednym barwami gromadzą się zawodnicy, mechanicy, wsparcie techniczne i zaplecze wyścigów. Podczas finałowej rundy było to już pięć zespołów, których reprezentowało 34 punktujących zawodników. W Toruniu rywalizacje teamów wygrał 3MM Racing Academy, na drugim miejscu był Olsztyn Racing, a stawkę podium zamknął BBM Racing Team.

Co najmniej setka zawodników na każdej rundzie

Łącznie w sezonie 2021 na torach asfaltowych wystartowało 137 zawodników w Puchar Polski (oraz 81 w Mistrzostwach Polski) i 18 uczestników jazd pokazowych.

Najmłodsi uczestnicy to sześciolatkowie w jazdach pokazowych i ośmiolatkowie z licencjami zawodniczymi. Najstarszy zawodnik miał 52 lata.Pit Bike SM 2021 TorunW rywalizacji zawodnicy byli podzieleni na klasy względem pojemności i wieku. Od Stock 90, Pit Girls, przez Stock 125, Stock 150 Junior, Stock 150, Pit Ladies, po Masters (powyżej 35 roku życia), MiniGP i Super Pit (najmocniejsze sprzęty). Przez cały sezon odbywały się także wyścigi Rookie, w który startowali początkujący w stawce.

Dekoracja zawodników za sezon i klasyfikację generalną tradycyjnie odbywa się w  Polskim Związku Motorowym pod koniec roku. Tymczasem zawodnicy wracają do treningów i rozpoczynają sezon zimowy, na krytych halach kartingowych.

Podsumowanie finałowej rundy można zobaczyć na kanale YouTube organizatora: 

 

Zwycięzcy Pucharu Polski Pit Bike SM

Runda 4, Awix Racing Arena Toruń

STOCK 90
1. Andrzej Kupczyński
2. Antoni Kuptel
3. Franciszek Stokłosa

Advertisement

PIT GIRLS
1. Laila Bielecka
2. Latika Opalińska
3. Maja Faron

STOCK 125
1. Igor Teske
2. Bartosz Derek
3. Aleksander Gralewicz

STOCK 150 JUNIOR
1.Kacper Raniszewski

SUPER PIT
1. Adrian Soja
2. Mateusz Hulewicz
3. Szymon Koschel

MASTERS
1. Sławomir Bławat
2. Rafał Walasiewicz
3. Marcin Wójcik

MINI GP
1. Jurand Kuśmierczyk
2. Oskar Kubicki

PIT LADIES
1. Sylwia Dzik
2. Oliwia Wojcieska
3. Antonina Rogalska

STOCK 150
1. Daniel Bukowski
2. Patryk Stankiewicz
3. Jakub Waszak

Pit Bike SM 2021 Torun

KOMENTARZE